Chihuahua ry

Chihuahuat

Kasvattajat

Kasvattajien laatikkomainokset (päivitetty 25.04.2018) Rivimäärä on maksimissaan 6 riviä, jonka saa täyttää vapaamuotoisesti yhden kennelin ilmoituksella. Lisärivit maksavat 10 euroa/rivi, mutta silti yksi mainos saa koskea vain yhtä kenneliä. Laatikkomainos julkaistaan Chihuahua-lehdessä sekä tällä sivulla hintaan 30 €/kalenterivuosi.  Halutessasi laatikkomainoksen, toimi seuraavasti: Maksa 30 € yhdistyksen tilille Nordea FI89 1745 3000 0824 55, lähetä kuittikopio ja ilmoitukseen haluamasi teksti Chihuahua-lehden päätoimittajalle: paatoimittaja.chihuahuary@gmail.com


AHERIIKAN chihuahuat
Riikka Ahervo
Lohja
Puh. 050 5615292
riikka.ahervo@dnainternet.net

http://aheriikan.simplesite.com


ALWAYS MINE CHIHUAHUAS <3
Heidi Vanhatapio
Rovaniemi (Saarenkylä)
040-536 2710
vanhahei@gmail.com
www.alwaysmine.fi


BLAEBERRY CHIHUAHUAT
Marja Salonen, Turku
puh. 044 2308839
masalone@gmail.com


BOLDMIAN chihuahuat
Mia Katajisto
Ilmajoki
puh. 050-4337652
boldmian@gmail.com
www.boldmian.com


CINDROOS
Pirjo Kärkkäinen
Nurmes
puh. 050 5360561
pirjo.t.karkkainen@gmail.com
www.cindroos.nettisivu.org/


DALIANA’S
Hannamari Kaskinen
Lahti
0403022033
hannamari.kaskinen@gmail.com
www.dalianas.com


DERIIJA chihuahuat
Janna Riikonen
041 5037578
deriija@hotmail.com
www.deriija.blogspot.fi


DIAMANTE BEBÉS chihuahua
Seinäjoki
Marianne Paulasaari
+358 44 583 2783
diamantebebes@gmail.com
diamantebebes.com


FOREST CREATURES
Jana Pennonen
Vantaa
forestcreatures.nettilemmikki.fi
p. 0409631941


GINNEMON chihuahuat
Hanna-Mari Kääriäinen
Suonenjoki
puh. 044 541 5667
ginnemon@gmail.com
www.ginnemon.fi


GROUSSIN chihuahuat
Anne Rantalainen
Espoo
puh. 045-3588080
groussin@elisanet.fi
www.kennelgroussin.com


Kennel Hilpeän
Sarita Suokas
Järvenpää
puh. 045 850 3000
hilpean@hotmail.com
hilpean.weebly.com


JYMYHUNAJAN
Jenni Rumbin
Järvenpää
jennirumbin@hotmail.com
040 7016522


KEIJUPUISTON CHIHUAHUAT
Tuula Tolvanen, Hki
puh. 045 3226000
keijupuisto1@gmail.com
www.chi-keijupuisto.com


KEKKAPÄÄN CHIHUAHUAT
Katariina Rautiala, Espoo
puh. 044 0346000
katariina.rautiala@pook.fi
www.kekkapaan.com


Kimberling’s Chihuahuat
Mikkeli
www.kimberlings.com
Leeni Ahola
leeni@kimberlings.com


Koivukosken Chihuahuat
Janika Koivu
Järvenpää (Uusimaa)
040 410 2855
janika_koivu@hotmail.com
koivukosken.weebly.com


KOLUMBUS chihuahuat
Katri Rantanen
Nummela (Uusimaa)
puh. 040 8698667
e-mail: etunimisukunimi@iki.fi
www.KolumbusChihuahuas.com


Kospin kennel
Pirkko Koskelainen
Tampere
050-3281110
koskelainenpirkko@gmail.com
www.kospinkennel.fi


LESEXELLES
Ullamaija Laaksonen
Tampere
p. 040-160 2448
mail: ulaaksonen@gmail.com


KENNEL LOVELANE’S
Terhi Söderena
Vihti
p. 050-5596525
@: lovelanes.chihuahuat@gmail.com
www.lovelanes.fi


MIDDYN chihuahuat
Johanna Pihlajamäki
Helsinki
0405772226
Johanna.pihlajamaki@outlook.com
www.middyn.com

MINIUNIQUE CHIHUAHUAT
Pirjo Väänänen
Joensuu
050 3743431
pipa.vaananen@gmail.com


KENNEL MARJOY’S
Marjo ja Heikki Perälä
Monninkylä
040-728 9497
040-551 1606
www.marjoys.com


MILONE’S
Marica Mitronen
Degerby (Länsi-Uusimaa)
milones@milones.fi
www.milones.fi
p.0400812778


Mini Babette’s Chihuahuat
Minna Rantanen
Tampere
puh. 050 3594377
minibabettes@gmail.com


NEDITTE´S
Mira Tiilikainen
Kangasala
040-5884645
mira.tiilikainen@elisanet.fi


NIGHT PEARL’S CHIHUAHUAT
Jenni Ukkola
Kannusjärvi (Hamina)
050-3016332
kennel.nightpearls@gmail.com
www.nightpearls.fi


Primelina chihuahuat
Elina Heinonen
Masku
Puh. 0400925025
primelina@gmail.com
www.primelina.com


RUTA DEL SOL CHIHUAHUAT
Jaana Vahter
jaana.chihu@gmail.com
+372 51 906109
www.rutadelsol.eu


SESORE
Moona Sore
Oulu
040-7214151
moona.sore@sesore.fi
www.sesore.fi


Kennel Shapiro´s
Heidi Santos Macias
Pennala
puh. 040-734 5650
heidi@shapiros.fi
www.shapiros.fi


SINISILLAN CHIHUAHUAT
Jussi & Susanna Tattari
Pori
puh. 0407301772 / 0443241696
sinisillankennel@gmail.com
www.sinisillan.fi


Siruliinun Chihuahuat
Virpi Kauppinen
050 490002
Iisalmi
siruliinun@gmail.com
webbi.meili.fi/siruliinun/index.htm


SYYSPELLON CHIHUAHUAT
Katja Karkkulainen
Espoo
0400-809922
syyspellon@gmail.com
www.syyspellon.fi


TARUMÄEN KENNEL
Eeva Aaltonen
Lahti
0445554440
eeva_aaltonen@phnet.fi


TE-BIIT’S chihuahuat
Kristiina Ahlberg
Kuopio
puh. 050 345 2133
kristiina.ahlberg(at)dnainternet.net
www.te-biits.fi


TOPOLINO kennel, Nina Vallinoja
Kangasala
chihuahuachowchowtopolino.weebly.com
Facebook: Kennel Topolino
ninavallinoja@hotmail.com
Puh. 045-77106781


Tähtitaian Chihuahuat
Teija Saarinen
Mynämäki
tahtitaian.fi
saarinen.teija(at)gmail.com


UNIROCK’S chihuahuat
Marjut Kononoff
Orimattila
woomie@hotmail.com

https://unirocks.kotisivukone.com/


VINZENTA TEMI kennel
Irene Montvila
+372 506 1583
irene.montvila@mail.ee
www.vinzentatemikennel.com


WIN-WIN CHIHUAHUAT
Kristiina Holmström-Takala
Vantaa
Puhelin 040 900 9600
kristiina.holmstromtakala@gmail.com


Kennel Young-King
Riina Turunen
Syvänniemi/Kuopio
0405790150
www.young-king.com


ZOLAKI CHIHUAHUAT
Sophia Zolas
Vantaa
MYÖS UROKSIA ASTUTUKSEEN!
sophia.zolas@gmail.com

http://zolaki.chihuahuafoorumi.mypets.ws/