Chihuahua ry

Chihuahuat

Hallitus ja hallinto

Hallitus

Puheenjohtaja
Merja Karhunen
Lappvikin kartanontie 92
10820 Lappohja
puh. 0440 708 953
puheenjohtaja.chihuahuary@gmail.com
(2018)

Varapuheenjohtaja
Virpi Kauppinen
puh. 050 490 0002
siruliinun@gmail.com

Sihteeri
Eija Metsäranta
Kaskimaa 2 G 14
02340 Espoo
puh. 0400 444 526
sihteeri.chihuahuary@gmail.com

 

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Sari Harsi
sari.harsi@kolumbus.fi
puh. 040 845 2590
(2017-2019)

Kristiina Holmström-Takala
puh. 040 900 9600
kristiina.holmstromtakala@gmail.com
(2018-2020)

Johanna Karlsson
degozette@gmail.com
(2016-2018)

Virpi Kauppinen
puh. 050 490 0002
siruliinun@gmail.com
(2016-2018)

Sarita Suokas
puh. 045 850 3000
sarita.suokas@hotmail.com
(2018-2020)

Riitta Vilkman
Hausjärventie 2704
12210 Hausjärvi
puh. 045 631 8488
riitta.vilkman@kolumbus.fi
(2017-2019)

 

Hallituksen varajäsenet

Eija Metsäranta
eija@metsaranta.me
(2017-2019)

Linda Milvi
linda.milvi@gmail.com
(2017-2018)

Johanna Kangas
puh. 040 548 4365
johanna@everypots.com
(2018-2020)

Hallinto

Rahastonhoitaja
Sari Harsi
Kaislaranta 4
01300 Vantaa
puh. 040 845 2590
rahastonhoitaja.chihuahuary@gmail.com

Jäsenasiat, osoitteenmuutokset
Janna Riikonen
Mestarintie 3
21110 Naantali
puh. 041 5037 578 (klo 16 jälkeen)
jasenasiat.chihuahuary@gmail.com

Piirivastaava
Marianna Turunen
piiritoiminta.chihuahuary@gmail.com

Jäsentuotteet
Janika Koivu
tarvikemyynti.chihuahuary@gmail.com

Pentuneuvonta ja -välitys sekä uudelleen sijoitus
Katariina Rautiala
puh. 0440 346 000
Mia Katajisto
puh. 050 433 7652
pennut.chihuahua.ry@gmail.com

 

Jalostustoimikunta

Puheenjohtaja
Virpi Kauppinen
jalostus.chihuahuary@gmail.com

Sihteeri
Hilkka Sandgberg
jalostus.chihuahuary@gmail.com

Jäsenet
Tuija Kardin
Johanna Karlsson
Linda Milvi
Riitta Vilkman

Eläinlääkäriasiantuntijat
Marja Kosonen
Elli Luotola

 

Julkaisu- ja tiedotustoimikunta

Puheenjohtaja
Johanna kangas
julkaisu.chihuahuary@gmail.com

Sihteeri
Kristiina Holmström-Takala
puh. 040 900 9600
kristiina.holmstromtakala@gmail.com

Jäsenet
Heidi Santos Macias (yhdistyksen kotisivujen webmaster)
webmaster@chihuahua.fi

Tuomo Kumento (kotimaiset näyttelytulokset)
tuomo.kumento@pp.inet.fi

Linda Milvi

Yhdistyksen jäsenlehden päätoimittaja
Stiina Vesterinen
paatoimittaja.chihuahuary@gmail.com

 

Harrastustoimikunta

Marianna Turunen (vastuuhenkilö)
Sarita Suokas
Eija Metsäranta
Laura Myllylä
Elina Huttunen
Marika Mykrä
harrastus.chihuahuary@gmail.com

 

Näyttelytoimikunta

Merja Karhunen (vastuuhenkilö)
Kristiina Holmström-Takala
Riitta Vilkman
Sari Harsi
Johanna Karlsson

 

Tuomarikoulutustoimikunta

Sihteeri
Riitta Vilkman
riitta.vilkman@kolumbus.fi

Puheenjohtaja
Marja Kosonen

Jäsenet
Unto Timonen
Maarit Hassinen

 

Yhdistyksen tilinumero
FI8917453000082455