Chihuahua ry

Chihuahuat

Näyttelytuloksia 2023

HELSINKI KV 17.12.2023

Lyhytkarvaiset 23+25 (pennut 0+0, veteraanit 5)
Tuomari: Jenna Leino, Juniorit Judit Beke.
ROP, PU-1, CACIB Small Is Beautiful’s Hunter V-23
PU-2, VARA-CACIB, SERT, MVA Amiroyal In Love
PU-3, VARA-SERT Titmouse’s Obi-wan Kenobi
PU-4, VSP-VET, VET-SERT, V-CACIB Chirocks Crash Boom Bang VV-23
ROP-JUN, J-CACIB Pretty Wild God Of Thunder JV-23
VSP, PN-1, VSP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA, J-CACIB Pretty Wild Mary Poppins JV-23, V-23
PN-2, CACIB Of Snowstorm Aamun Usva
PN-3, VARA-CACIB, SERT Lummelammen Kevätpäivän Ulpu
PN-4, ROP-VET, V-CACIB Piccolinin Tiger Lily VV-23
VARA-SERT Chirocks Gold Digger
ROP-Kasvattaja Chirocks
2, KP Pretty Wild

Pitkäkarvaiset 18+24 (pennut 0+0)
Tuomari: Schwarz Arne
ROP, PU-1, CACIB Lummelammen Kevätpäivän Usva V-23
PU-2, VARA-CACIB Tähtitaian Why Do You Smile
PU-3 Piccolinin Marshmallow
PU-4, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, J-CACIB My Cast Gilberto JV-23
VARA-SERT Rix Chix Vip Style
VSP, PN-1, CACIB Follow Me Yucno V-23
PN-2, VARA-CACIB Lummelammen Kevätpäivän Ulpukka
PN-3 Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-4, SERT, MVA Livo Passion Kamea Kimpi The One
VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT, J-CACIB Microshihuas True Love JV-23
ROP-VET, V-CACIB Biscuits Lady Lynsey VV-23
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


HELSINKI Pentunäyttely 17.12.2023

Tuomari: Al-Bachy Anita

Lyhytkarvaiset 6+3
ROP-Pentu Kekkapään Herra Ja Hidalgo RYP-3
VSP-Pentu Ratio Vivendi Yumi

Pitkäkarvaiset 3+4
ROP-Pentu Kivisillan Sissi
VSP-Pentu Deriija Jar Of Hearts


HELSINKI NORD 16.12.2023

Lyhytkarvaiset 21+23 (pennut 0+0, veteraanit 7)
Tuomari: Arne Schwarz

ROP, PN-1, NORD SERT Lummelammen Kevätpäivän Ulpu
PN-2, VARA-NORD SERT Siruliinun Penny For Me
PN-3, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Pretty Wild Mary Poppins
PN-4 Everypot’s Darling Dreamer
VSP-VET Topolino Foschia Hevw-23
VET-SERT Chirocks Chiquitita
VSP, PU-1, NORD SERT, SERT, MVA Dress To Show De Casa Del Hermitano
PU-2, VARA-NORD SERT, VARA-SERT Yorone Great Expectations
PU-3 Piccolinin Popcorn
PU-4 Ratio Vivendi Otto
ROP-VET, VET-SERT Chirocks Crash Boom Bang Hevw-23
JUN-SERT Pretty Wild God Of Thunder Hwjw-23

Pitkäkarvaiset 19+26 (pennut 0+0, veteraanit 5)
Tuomari: Katriina Huhtinen

ROP, PN-1, NORD SERT Follow Me Yucno HeV-23
PN-2, VARA-NORD SERT Lummelammen Kevätpäivän Ulpukka
PN-3, SERT, MVA Diamante Bebes Dusky Blush
PN-4, ROP-VET Biscuits Lady Lynsey HeVV-23
VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Saagan Black Pearl, JV-23
VSP, PU-1, NORD SERT Lummelammen Kevätpäivän Usva HeV-23
PU-2, VSP-VET, VARA-NORD SERT Chantico’s De La Soul HeVV-23
PU-3, SERT Rix Chix Vip Style
PU-4, VARA-SERT Ruta Del Sol Excourt Anthony
ROP-JUN, JUN-SERT Pretty Wild Shere Khan JV-23
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


SEINÄJOKI KV 22.10.2023

Tuomari: Anna Lena Angeria

Lyhytkarvaiset 8+14 (pennut 0+0, veteraanit 6)
ROP, PU-1, CACIB Piccolinin Muumipeicco
PU-2, ROP-JUN, J-CACIB Pretty Wild God Of Thunder
PU-3, VARA-CACIB Piccolinin Lionel Messi
PU-4, VSP-VET, V-CACIB Golden Lily’s Not For Sale
VSP, PN-1, ROP-VET, V-CACIB Piccolinin Tiger Lily
PN-2, CACIB Pretty Wild Sound Of Silence
PN-3, VSP-JUN, J-CACIB Tashi-gong Precious Drop
PN-4, VARA-CACIB Borjomi Sweet Breath
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 14+17 (pennut 1+2)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, J-CACIB Pretty Wild Shere Khan
PU-2, CACIB Piccolinin Marshmallow
PU-3, VARA-CACIB Lummelammen Kevätpäivän Usva
PU-4 Piccolinin Ibo Celikkol
VSP, PN-1, CACIB Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2, VARA-CACIB Pretty Wild Touch Of The Masterpiece
PN-3, ROP-VET, V-CACIB Piccolinin Miss Maya
PN-4 Diamante Bebes Dusky Blush
ROP-Pentu Diamante Bebes Miss Golden Devil
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes BIS-4 Kasvattaja
2, KP Piccolinin


HÄMEENLINNA Ryhmä 8.10.2023

Lyhytkarvaiset 4+6 (pennut 0+0)
Tuomari Sanna Vehkomäki
ROP, PN-1, SERT, MVA Blaeberry Fantastic Iiris Duck
VSP, PU-1, ROP-JUN, JUN-SERT, JMVA Daliana’s On The Rocks

Pitkäkarvaiset 3+13 (pennut 0+1)
Tuomari: Jenna Leino
ROP, PN-1 Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2 Diamante Bebes Dusky Blush
ROP-Pentu Helmiäisen My Dear Gangster
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


ORIMATTILA Erikoisnäyttely 7.-8.10.2023

Lyhytkarvaiset 37+39 (pennut 1+2, pikkupennut 5+4, veteraanit 12, kasvattajaluokat 4)
Tuomari: Dorthe Lind-Rasmussen, pennut Taina Nygård

ROP, PN-1 Borjomi Sweet Breath BIS-1
PN-2 De Gozette Voldemort Maybe Monkeybone
PN-3, SERT, MVA Siruliinun Penny For Me
PN-4, VSP-JUN Tashi-gong Precious Drop
VARA-SERT Redrowan Lodge The Fanfare To Silence
ROP-VET Piccolinin Solsidan
VSP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter BIS-1 JUN
PU-2 Piccolinin Muumipeicco
PU-3, SERT Siruliinun Happy Whiskers
PU-4, VARA-SERT Biscuits Moonraker
JUN-SERT, JUN MVA Pretty Wild God Of Thunder
VSP-VET, VET-SERT Gestavo Moonbeam Of European Friendship
ROP-Pentu Pretty Wild Mary Poppins BIS-1 Pentu
VSP-Pentu Kekkapään Herra Ja Hidalgo (5-7kk)
ROP-Kasvattaja Siruliinun
2, KP Piccolinin
3, KP Pretty Wild
4, KP Marjoy’s

Pitkäkarvaiset 40+43 (pennut 4+6, pikkupennut 3+6, veteraanit 14, kasvattajaluokat 5)
ROP, PU-1 Helios-pl Di San Gimignano BIS-2
PU-2 Daliana’s Thunderbird
PU-3 Lovelane’s Homemade Apple Pie
PU-4 Diamante Bebés Swanky Pants
VSP-VET Altesse Luxurline’s Pint Of Guinness
VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Helmiäisen Älä Länkytä
VSP, PN-1, ROP-VET Biscuits Lady Lynsey BIS-1 VET
PN-2 Diamante Bebés Ms Moulin Rouge
PN-3, ROP-JUN Lummelammen Kevätpäivän Ulpukka BIS-2 JUN
PN-4 Pretty Wild Touch Of The Masterpiece
VARA-SERT Bemillan Impressive Design
SERT, JUN-SERT Siruliinun Whirlwind
ROP-Pentu Kivisillan Sissi (5-7kk) BIS-2 Pentu
VSP-Pentu Teakway’s Gatekeeper (5-7kk)
ROP-Kasvattaja Biscuits BIS-1 Kasvattaja
2, KP Diamante Bebés
3, KP Piccolinin


HÄMEENLINNA Ryhmä 7.10.2023

Tuomari: Katrin Raie

Lyhytkarvaiset 4+11 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, SERT Blaeberry Fantastic Iiris Duck
PN-2, VSP-VET Mistyway All American Girl
PN-3, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Magic Show Sheila Shane
PN-4 Shapiro’s Nerida
VET-SERT, VET MVA Topolino Foschia
VSP, PU-1, ROP-VET Spicy Angel Knowledge Is Power
PU-2, SERT Duppy Crackle Pop
PU-3, VARA-SERT Blackrottmar Favourite
PU-4, VSP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Kimberling’s Thousand Whispering Winds
ROP-Pentu Örön Dream Of Coconut Candy

Pitkäkarvaiset 4+10 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Riu Ritsu Mariella De Takumi
PU-2, VARA-SERT Kingdom Dream’s Special Dream
PU-3, VSP-VET, VET-SERT, VET MVA Siruliinun Charming Prince
PU-4 Kekkapään Oiva Aarre
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Tarumäen Sisar Iso Ilo
PN-2, ROP-VET, VARA-SERT, VET-SERT Little Phoenix’s Veritate Et Caritate
PN-3 Tarumäen Päivänsäde
PN-4 Kekkapään Anna Mulle Tähtitaivas


HYVINKÄÄ 23.9.2023

Pitkäkarvaiset 8+12 (pennut 1+2)
Tuomari: Tarja Löfman

ROP, PU-1 Lovelane’s Homemade Apple Pie
PU-2, SERT, MVA Kingdom Dream’s Brilliant Star
PU-3, VARA-SERT Kekkapään Vallteri Pottas
PU-4, VSP-JUN, JUN-SERT Kekkapään Oiva Aarre
VSP, PN-1 Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-2, SERT, MVA Hilpeän Brienne Of Tarth
PN-3 Chimillyn Beloved Boogie Girl
PN-4, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT, JUN MVA Microschihuas The Hope Of Marjoy
ROP-VET, VET-SERT Kolumbus Show Rose
ROP-Pentu Helmiäisen My Dear Gangster
VSP-Pentu Pretty Wild Shere Khan
ROP-Kasvattaja Kekkapään


VIHTI 17.9.2023

Tuomari: Hannele Jokisilta

Lyhytkarvaiset 5+6 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter
PU-2 Piccolinin Happy Tiger
PU-3, VSP-VET, SERT, MVA Kolumbus Clawd Wolf
PU-4 Jason Lee Di Rio Galeria
VSP, PN-1, SERT Groussin Hiffrin Lili
PN-2, VSP-JUN Cindroos Joyfull Justine
PN-3, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-4 Perfect Sweet Dream Wizardess
ROP-Pentu Lesexelles Mun Muruseni

Pitkäkarvaiset 11+14 (pennut 0+1)
ROP, PU-1 Rix Chix Masterpiece
PU-2, SERT Rix Chix Vip Strom
PU-3, VARA-SERT Kingdom Dream’s Brilliant Star
VSP, PN-1, ROP-JUN, SERT Zzman’s Creme Brulee
PN-2, VARA-SERT, JUN-SERT Microschihuas The Hope Of Marjoy
PN-3 Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Kolumbus Show Rose
ROP-Pentu Helmiäisen My Dear Gangster


JYVÄSKYLÄ Ryhmä 10.9.2023

Tuomari: Ted Eubank

Lyhytkarvaiset 5+11 (pennut 0+1, veteraanit 4)
ROP, PU-1 Piccolinin Lionel Messi
VSP, PN-1, SERT, MVA Siruliinun Penny For Your Love
PN-2, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-3, ROP-JUN Tashi-gong Precious Drop
PN-4 Piccolinin Tiger Lily
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 8+12 (pennut 0+0, veteraanit 5)
ROP, PU-1 Piccolinin Marshmallow
PU-2, ROP-JUN Falena’s Dragon Fruit
PU-3, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Altesse Luxurline’s Pint Of Guinness
PU-4 Piccolinin Ibo Celikkol
SERT, MVA Lummelammen Kevätaamun Vire
VSP, PN-1, VSP-VET Daliana’s Ginger Gloss
PN-2 Piccolinin Miss Maya
PN-3 Piccolinin Cotton Candy
PN-4, SERT, VSP-JUN, JUN-SERT Siruliinun Whirlwind
VARA-SERT Siruliinun Golden Breeze
ROP-Kasvattaja Piccolinin


EURAJOKI Ryhmä 9.9.2023

Tuomari: Ernestas Balsiukas

Lyhytkarvaiset 2+4 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Piccolinin Happy Tiger
PU-2, ROP-VET Kolumbus White Wolf
VSP, PN-1, SERT Nelli Iz Goroda Chernogo Lisa

Pitkäkarvaiset 2+7 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, SERT Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-2, VARA-SERT Teakway’s Filomena
PN-3 Kekkapään Anna Mulle Tähtitaivas
PN-4 Zzman’s Creme Brulee
VSP, PU-1, SERT Dolche Paese Darth Vader


JYVÄSKYLÄ Ryhmä 9.9.2023

Tuomari: Tuula Savolainen

Lyhytkarvaiset 8+17 (pennut 1+1, veteraanit 6)
ROP, PU-1 Piccolinin Lionel Messi
PU-2 Sweetpanache The Dogfather
PU-3, SERT, MVA In The Zone’s Dressed By Lexie
PU-4 Piccolinin Muumipeicco
VSP-VET, VET-SERT, VET MVA Spicy Angel Knowledge Is Power
VARA-SERT Duppy Crackle Pop
VSP, PN-1, ROP-JUN Tashi-gong Precious Drop BIS-2 JUN
PN-2, SERT Duppy Dream On
PN-3, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-4, VARA-SERT Magic Show Zingi Ziona
JUN-SERT Magic Show Sheila Shane
ROP-Pentu Always Mine Rockabye Baby
VSP-Pentu Falena’s Glory Of Love
ROP-Kasvattaja Piccolinin
2, KP Duppy

Pitkäkarvaiset 8+14 (pennut 0+0, veteraanit 5)
ROP, PU-1 Piccolinin Marshmallow
PU-2 Piccolinin Ibo Celikkol
PU-3, SERT, MVA Jimmy Little Husaria
PU-4, VARA-SERT Lummelammen Kevätaamun Vire
VSP-VET, VET-SERT Siruliinun Charming Prince
VSP, PN-1 Piccolinin Cotton Candy
PN-2, ROP-VET, SERT, MVA Daliana’s Ginger Gloss
PN-3, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Helmiäisen History Matters
PN-4 Duppy Bit Of Luck
ROP-Kasvattaja Piccolinin


HOLLOLA Ryhmä 3.9.2023

Tuomari: Sonja Björklund

Lyhytkarvaiset 3+4 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, SERT, MVA Daliana’s Zodiac Sign
VSP, PU-1, SERT Triangel Joy Dicaprio
PU-2, VARA-SERT Kimberling’s Maximus

Pitkäkarvaiset 3+5 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, SERT, MVA Kimberling’s Rose
PN-2, VARA-SERT Tarumäen Päivänsäde
VSP, PU-1, SERT Galago’s Fluffy Playboy
PU-2, ROP-JUN Namkliv Matti Brother Of Teppo


RIIHIMÄKI KV 3.9.2023

Tuomari: Kirsi Sainio

Lyhytkarvaiset 5+12 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, J-CACIB Tashi-gong Precious Drop BIS-3
PN-2, CACIB Zzman’s Baby Blizzard
PN-3, VARA-CACIB Jamie-lynn’s Whoop Whoop
PN-4, SERT Blaeberry Fantastic Iiris Duck
ROP-VET, V-CACIB Mistyway All American Girl
VSP, PU-1, CACIB Idyllium’s Mr X
PU-2, VARA-CACIB, SERT Jamie-lynn’s I Smell Bacon
PU-3 Piccolinin Popcorn

Pitkäkarvaiset 10+12 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, J-CACIB Jamie-lynn’s Kick Some Ass
PU-2, CACIB Piccolinin Marshmallow
PU-3, VARA-CACIB Lovelane’s Homemade Apple Pie
PU-4, ROP-VET, V-CACIB Blaeberry Vintage Vicktor
VSP, PN-1, VSP-JUN, J-CACIB Zzman’s Delicious Dip
PN-2, CACIB Piccolinin Cotton Candy
PN-3, VARA-CACIB, SERT, MVA Siruliinun Wild Adelaide
PN-4 Jamie-lynn’s Holy Macaroni
ROP-Pentu Helmiäisen My Dear Ganster
ROP-Kasvattaja Piccolinin


RIIHIMÄKI NORD 2.9.2023

Tuomari: Juha Kares

Lyhytkarvaiset 9+11 (pennut 0+0, veteraanit 4)
ROP, PN-1, ROP-JUN, VSP-JUN, NORD SERT, JUN-SERT Tashi-gong Precious Drop
PN-2, VARA-NORD SERT Jamie-lynn’s Whoop Whoop
PN-3, VSP-VET Piccolinin Tiger Lily
PN-4 Perfect Sweet Dream Wizardess
SERT Borjomi Sweet Breath
VARA-SERT Daliana’s Zodiac Sign
VSP, PU-1, VSP-JUN, NORD SERT Small Is Beautiful’s Hunter
PU-2, VARA-NORD SERT, SERT Jamie-lynn’s I Smell Bacon
PU-3 Piccolinin Muumipeicco
PU-4, ROP-VET Imperial Luxury Diamond Kid
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 13+8 (pennut 0+1, veteraanit 5)
ROP, PU-1, NORD SERT Piccolinin Marshmallow
PU-2, VARA-NORD SERT Piccolinin Ibo Celikkol
PU-3, VSP-VET Jymyhunajan Muskeli Massimo
PU-4 Daliana’s Thunderbird
ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Jamie-lynn’s Kick Some Ass
VSP, PN-1, ROP-VET, NORD SERT Piccolinin Miss Maya
PN-2, VARA-NORD SERT, SERT Jamie-lynn’s Holy Macaroni
PN-3 Piccolinin Cotton Candy
PN-4, VSP-JUN Zzman’s Delicious Dip
VARA-SERT, VET-SERT Little Phoenix’s Veritate Et Caritate
ROP-Pentu Helmiäisen My Dear Gangster
ROP-Kasvattaja Piccolinin


HEINOLA 27.8.2023

Tuomari: Leni Finne

Lyhytkarvaiset 0+2 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Windhillock’s Jagger’s Moves

Pitkäkarvaiset 2+3 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, SERT Milone’s Sweet Like Kiss
PN-2, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Windhillock’s Jewelers Daughter


OULU Ryhmä 27.8.2023

Tuomari: Carina Ekwall

Lyhytkarvaiset 4+9 (pennut 1+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN Everypot’s Requiem For A Dream
PU-2 Björnstigen’s Fierce And Flawless
PU-3 Hiluttimen Dream Come True
PU-4 Everypot’s Permission To Dream
VSP, PN-1 Everypot’s Darling Dreamer
PN-2 Everypot’s Midsummer Night’s Dream
PN-3, VSP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Cindroos Joyfull Jippu
PN-4, SERT Everypot’s Daydreamer
VARA-SERT Quimichin Desert Juniper
ROP-Pentu Everypot’s Cool Shade Stunner
VSP-Pentu Everypot’s Smooth Like Butter
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 9+13 (pennut 0+0, veteraanit 5)
ROP, PN-1 Chirunas Vinterlilja
PN-2, ROP-JUN Cindroos Joyfull Juulia
PN-3, SERT, MVA Always Mine Dusty Springfield
PN-4, VARA-SERT Jablen Priscilla
VSP-VET, VET-SERT My Cast Alondra
VSP, PU-1, ROP-VET Tigerliljas Light Years Ahead
PU-2 Nightwish’s Sign Of Perfection
PU-3 Nikoli’s Always Forever
PU-4, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Carmafjällets Baglietti


OULU Ryhmä 26.8.2023

Tuomari: Åsa Fröding Andersson

Lyhytkarvaiset 4+12 (pennut 1+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN Everypot’s Requiem For A Dream RYP-2
PU-2 Everypot’s Permission To Dream
PU-3, SERT, MVA Björnstigen’s Fierce And Flawless
PU-4 Hiluttimen Dream Come True
VSP, PN-1 Everypot’s Darling Dreamer
PN-2, SERT Quimichin Desert Juniper
PN-3, VARA-SERT Siruliinun Penny For Your Love
PN-4 Everypot’s Daydreamer
ROP-VET, VET-SERT Jablen Chiquitina BIS-2 VET
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 9+14 (pennut 0+0, veteraanit 4)
ROP, PU-1, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Tigerliljas Light Years Ahead
PU-2, SERT, MVA Nightwish’s Sign Of Perfection
PU-3 My Cast Eduardo
VSP, PN-1 Chirunas Vinterlilja
PN-2, ROP-JUN Cindroos Joyfull Juulia
PN-3, VSP-VET, SERT, VET-SERT, MVA Tjohalias Creme De La Creme
PN-4, VARA-SERT Jablen Priscilla


JOENSUU 20.8.2023

Pitkäkarvaiset 7+10 (pennut 0+0)
Tuomari: Kornelija Butrimova

ROP, PU-1, SERT Mexican Rose’s No Digity
PU-2 Chidelia Dazzling Elroy
PU-3 Boldmian Megamind
PU-4, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Boldmian Malibu Beach Boy
VSP, PN-1, SERT Bemillan Jewel In Black
PN-2, ROP-JUN Boldmian Raphadora
PN-3, VARA-SERT, JUN-SERT, JUN MVA Mexican Roses U Make Me Smile
PN-4, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Nikoli’s Rebel Queen


YLÖJÄRVI Ryhmä 19.8.2023

Lyhytkarvaiset 4+4 (pennut 0+0)
Tuomari: Maret Kärdi

ROP, PN-1, ROP-VET Mistyway All American Girl RYP-3, BIS-1 VET
PN-2, SERT Dolche Paese Mozzarella
VSP, PU-1, SERT, MVA Marjoy’s Nutcracker

Pitkäkarvaiset 3+5 (pennut 0+0)
Tuomari: Al-Bachy Anita

ROP, PU-1, SERT, MVA Helmiäisen King Bee
PU-2 Dolche Paese Darth Vader
PU-3, VSP-JUN Falena’s Dragon Fruit
VSP, PN-1, SERT Good Idea My Sunsation
PN-2, ROP-VET, VET-SERT Zhasminan Jena
PN-3, ROP-JUN, JUN-SERT Microschihuas The Hope Of Marjoy


JOENSUU KV 19.8.2023

Tuomari: Simon Rooney

Lyhytkarvaiset 1+11 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, CACIB Lykkeboden’s Chickaletta C-love
PN-2, VARA-CACIB, SERT Lunadera All Of The Stars
PN-3, VARA-SERT Send Me An Angel Svajoniu Angelas
PN-4 Everypot’s Darling Dreamer
ROP-JUN, J-CACIB Cindroos Joyfull Justine
ROP-VET, VET-SERT, V-CACIB Miniunique Love Me Tender
VSP, PU-1, CACIB Baronessa Bravo Mexican

Pitkäkarvaiset 10+15 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, CACIB Boldmian Megamind
PU-2, VARA-CACIB, SERT, MVA Chidelia Dazzling Elroy
PU-3, VARA-SERT Mexican Rose’s No Digity
VSP, PN-1, CACIB Little Phoenix’s Boogie Wonderland
PN-2, VARA-CACIB, SERT Chilove’s Gratest Diva Dolce
PN-3, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT, J-CACIB Mexican Rose’s U Make Me Smile
PN-4 Funny Chance Bless Me Father
ROP-VET, VET-SERT, V-CACIB Nikoli’s Rebel Queen


JOENSUU Ryhmä 18.8.2023

Tuomari: Muldoon Colette

Lyhytkarvaiset 2+6 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Baronessa Bravo Mexican
PU-2, SERT, MVA Lummenlammen Kevätaamun Vihma
VSP, PN-1, ROP-JUN Cindroos Joyfull Justine
PN-2, SERT, MVA Lykkeboden’s Chickaletta C-love
PN-3, VARA-SERT Send Me An Angel Svajoniu Angelas

Pitkäkarvaiset 7+9 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Funny Chance Bless Me Father
PN-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Mexican Roses U Make Me Smile
PN-3, VARA-SERT Chilove’s Gratest Diva Dolce
PN-4 Bemillan Jewel In Black
VSP, PU-1 Boldmian Megamind
PU-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Boldmian Malibu Beach Boy


TURKU 13.8.2023

Tuomari: Kaisa Metteri-Gold

Lyhytkarvaiset 4+3 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Perfect Sweet Dream Wizardess
VSP, PU-1, SERT Primelina Casanova’s Kiss
PU-2, VARA-SERT Blackrottmar Favourite

Pitkäkarvaiset 4+5 (pennut 0+1)
ROP, PU-1 Incredible Sweet Bacarozzo
VSP, PN-1 Incredible Sweet Farfalla
ROP-Pentu Helmiäisen Dear Gangster


HELSINKI Ryhmä 13.8.2023

Lyhytkarvaiset 10+8 (pennut 0+2)
Tuomari: Jussi Liimatainen

ROP, PN-1 Pretty Wild Sound Of Silence
PN-2, ROP-VET Piccolinin Solsidan
PN-3 Mistyway All American Girl
PN-4, SERT Minjatin Pikku Myy
VSP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter
PU-2 Piccolinin Lionel Messi
PU-3 Piccolinin Popcorn
PU-4, VSP-VET, VET-SERT Gestavo Moonbeam Of European Friendship
SERT, JUN-SERT Pretty Wild God Of Thunder
VARA-SERT Biscuits Moonraker
ROP-Pentu Pretty Wild Mary Poppins
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 10+12 (pennut 2+1, veteraanit 8)
Tuomari: Tiina Taulos

ROP, PN-1, ROP-VET Piccolinin Miss Maya
PN-2 Biscuits High Roller
PN-3 Biscuits Hello Honey
PN-4 Biscuits Lady Lynsey
VSP-JUN Pretty Wild Touch Of The Masterpiece
VSP, PU-1, ROP-JUN Lummelammen Kevätpäivän Usva
PU-2 Piccolinin Marshmallow
PU-3, VSP-VET, SERT, MVA Chantico’s De La Soul
PU-4 Piccolinin Ibo Celikkol
JUN-SERT, JUN MVA Biscuits Smiling Boss
ROP-Pentu Pretty Wild Shere Khan
VSP-Pentu Biscuits Fancy Clancy
ROP-Kasvattaja Biscuits


VALKEAKOSKI 12.8.2023

Tuomari: Nick Gourley

Lyhytkarvaiset 9+14 (pennut 0+0, veteraanit 4)
ROP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter RYP-1
PU-2 Piccolinin Lionel Messi
PU-3 Jymyhunajan Pumping Iron
VSP, PN-1 Monkeybone Disobey
PN-2, ROP-VET Piccolinin Tiger Lily
PN-3, SERT Huippuhännän Periwinkle
PN-4 Mistyway All American Girl
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 8+27 (pennut 0+1, kasvattajaluokat 3)
ROP, PU-1 Piccolinin Marshmallow
PU-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Namkliv Matti Brother Of Teppo
PU-3 Monkeybone Öölaps
PU-4, VARA-SERT Dolche Paese Darth Vader
VSP, PN-1 Little Phoenix’s Boogie Wonderland
PN-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Windhillock’s Jewelers Daughter
PN-3, ROP-VET Piccolinin Miss Maya
PN-4 Chimillyn Beloved Boogie Girl
VARA-SERT Kekkapään Tämmöttis Tärppästikkel
ROP-Pentu Helmiäisen My Dear Gangster
ROP-Kasvattaja Piccolinin


ÄÄNEKOSKI Ryhmä 12.8.2023

Tuomari: Kristiina Ahlberg

Lyhytkarvaiset 1+1 (pennut 1+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN Everypot’s Requiem For A Dream
VSP, PN-1, VSP-JUN Minipippurin Gimme Gold
ROP-Pentu Always Mine Rockabye Baby
VSP-Pentu Magic Show Sheila Shane

Pitkäkarvaiset 5+3 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-VET, VET-SERT Siruliinun Charming Prince
PU-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Falena’s Dragon Fruit
PU-3, VARA-SERT Boldmian Malibu Beach Boy
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT Boldmian Ibiza Dream


KUOPIO KV 6.8.2023

Tuomari: Bruno Nodalli

Lyhytkarvaiset 6+14 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, CACIB Piccolinin Lionel Messi
PU-2, VSP-JUN, J-CACIB Idyllium’s Mr X
VSP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, J-CACIB Tashi-gong Precious Drop
PN-2, ROP-VET, V-CACIB Piccolinin Tiger Lily
PN-3, CACIB Siruliinun Penny For Me
PN-4, VARA-CACIB Siruliinun Happy Happy Joy Joy
VARA-SERT, VET-SERT Duppy Zahara Sun
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 9+11 (pennut 0+0, veteraanit 5)
ROP, PU-1, CACIB Piccolinin Marshmallow
PU-2, ROP-JUN, J-CACIB Gosegubbar Destiny Calling
VSP, PN-1, CACIB Siruliinun Calamity Jane
PN-2, VARA-CACIB Piccolinin Cotton Candy
PN-3, ROP-VET, V-CACIB Lovelane’s Coco Chanel
PN-4, SERT, VET-SERT, VET MVA Daliana’s Ginger Gloss
VSP-JUN, J-CACIB Cindroos Joyfull Juulia
VARA-SERT Duppy Bit Of Luck
ROP-Kasvattaja Piccolinin


KUOPIO 5.8.2023

Tuomari: Adamo Cennini

Lyhytkarvaiset 4+7 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Piccolinin Muumipeicco
PU-2 Piccolinin Lionel Messi
PU-3, SERT Lummelammen Kevätaamun Vihma
PU-4, VSP-JUN Idyllium’s Mr X
VSP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Tashi-gong Precious Drop
PN-2, ROP-VET, VARA-SERT, VET-SERT Duppy Zahara Sun
PN-3 Piccolinin Tiger Lily
PN-4 Cindroos Joyfull Jasmine

Pitkäkarvaiset 6+8 (pennut 0+0, veteraanit 4)
ROP, PN-1, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Lovelane’s Coco Chanel
PN-2 Duppy Bit Of Luck
PN-3, SERT Daliana’s Ginger Gloss
PN-4, VARA-SERT Piccolinin Cotton Candy
VSP, PU-1 Piccolinin Ibo Celikkol
PU-2 Piccolinin Marshmallow
PU-3, SERT Perfect Sweet Dream Malibu Wizard
PU-4, VARA-SERT Lovelane’s Win You Like A Hurricane
ROP-Kasvattaja Piccolinin


KAJAANI Ryhmä 30.7.2023

Tuomari: Tarja Löfman

Lyhytkarvaiset 3+7 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Tancherry Last Flame
PU-2, VSP-JUN Everypot’s Requiem For A Dream
PU-3, SERT, MVA Hiluttimen Dream Come True
VSP, PN-1, SERT Lynch Mob’s Hot Honey
PN-2, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Jasmine

Pitkäkarvaiset 1+7 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Boldmian Raphadora
PN-2 Tancherry Bertta
PN-3 Tancherry My Queen
PN-4, VARA-SERT Kularin Miniskidi
ROP-VET Tancherry Love Of World


PORI KV 29.7.2023

Pitkäkarvaiset 9+5 (pennut 1+0)
Tuomari: Leppälä Virpi

ROP, PN-1, CACIB Diamante Bebes Dusky Blush
PN-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA, J-CACIB Bemillan Jewel In Black
PN-3, VARA-CACIB Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
VSP, PU-1, CACIB Diamante Bebes Dazzle Me
PU-2, V-CACIB Diamante Bebes Swanky Pants
PU-3, VSP-JUN, J-CACIB Bemillan Just My Kind
PU-4, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Monkeybone Öölaps
ROP-Pentu Kivisillan Tahmatassu
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


RIIHIMÄKI Ryhmä 29.7.2023

Tuomari: Juha Putkonen

Lyhytkarvaiset 6+9 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter RYP-4, BIS-3 Juniori
PU-2, SERT, JUN-SERT Redrowan Lodge The Valiant Silence Kid
PU-3 Marjoy’s I’m Your Mickey Mouse
VSP, PN-1, SERT, MVA Unihiekan Unikeko
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Redrowan Lodge The Fanfare To Silence
PN-3, ROP-VET, VET-SERT Zzman’s Mustang Sally
PN-4 Zzman’s Baby Blizzard

Pitkäkarvaiset 6+7 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, SERT, MVA Koivukosken Gaius
PU-2, VARA-SERT Zzman’s Rockstar
PU-3, ROP-JUN, JUN-SERT Kingdom Dream’s Brave King
PU-4, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Chantico’s De La Soul
VSP, PN-1, VSP-JUN Zzman’s Delicious Dip
PN-2, SERT, JUN-SERT Kingdom Dream’s Queen Of Love
PN-3, VARA-SERT Tarumäen Päivänsäde
PN-4, VSP-VET, VET-SERT Lovelane’s Coco Chanel
ROP-Pentu Kingdom Dream’s Sweetness


KALAJOKI KV 23.7.2023

Tuomari: Kati Kilpeläinen-Turunen

Lyhytkarvaiset 5+6 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, CACIB Piccolinin Happy Tiger
PU-2, VARA-CACIB, SERT, MVA Everypot’s Permission To Dream
PU-3, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA, J-CACIB Everypot’s Requiem For A Dream
VSP, PN-1, CACIB, SERT, MVA Everypot’s Midsummer Night’s Dream
PN-2, VARA-CACIB Everypot’s Sunshine Is Sunlight
PN-3, ROP-VET, VET-SERT, V-CACIB Topolino Foschia
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 4+4 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, CACIB Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2, VARA-CACIB Diamante Bebes Dusky Blush
PN-3 Tancherry My Queen
VSP, PU-1, CACIB Diamante Bebes Dazzle Me
PU-2, VARA-CACIB Diamante Bebes Swanky Pants
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes BIS-4 Kasvattaja


KALAJOKI 22.7.2023

Tuomari: Gunilla Skallman

Lyhytkarvaiset 5+8 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Piccolinin Happy Tiger
VSP, PN-1 Everypot’s Darling Dreamer
PN-2, SERT Nelli Iz Goroda Chernogo Lisa
PN-3, VARA-SERT Lynch Mob’s Hot Honey
PN-4 Everypot’s Sunshine Is Sunlight
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 1+2 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Tancherry My Queen


OUTOKUMPU Ryhmä 16.7.2023

Tuomari: Annaliisa Heikkinen

Lyhytkarvaiset 0+3 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Jippu

Pitkäkarvaiset 0+4 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN Cindroos Joyfull Juulia RYP-4, BIS-2 JUN


HYVINKÄÄ 16.7.2023

Tuomari: Simon Rooney

Lyhytkarvaiset 6+19 (pennut 1+1)
ROP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Daliana’s On The Rocks
VSP, PN-1 Pretty Wild Sound Of Silence
PN-2, SERT Lunadera All Of The Stars
PN-3 Zzman’s Baby Blizzard
PN-4, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Philfort Betty Boop
ROP-VET Mistyway All American Girl
ROP-Pentu Pretty Wild God Of Thunder
VSP-Pentu Magic Show Sheila Shane

Pitkäkarvaiset 6+17 (pennut 1+0)
ROP, PU-1, SERT Koivukosken Gaius
PU-2, ROP-JUN Lummelammen Kevätpäivän Usva
PU-3, VARA-SERT, JUN-SERT Namkliv Matti Brother Of Teppo
VSP, PN-1 Bemillan Hard To Be Mini-me
PN-2, SERT Siruliinun Wild Adelaide
PN-3, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Jymyhunajan She Is The Lady
PN-4, VSP-JUN Zzman’s Delicious Dip
VARA-SERT Good Idea My Sunsation


TORNIO NORD 15.7.2023

Tuomari: Anita Al-Bachy

Lyhytkarvaiset 5+10 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, NORD SERT Siruliinun Happy Happy Joy Joy
PN-2, VARA-NORD SERT, SERT, MVA Star Strike’s I’m Ready Baby
PN-3 Quimichin Desert Peach
PN-4, ROP-VET Quimichin Desert Rain
VARA-SERT Everypot’s Daydreamer
VSP, PU-1, ROP-JUN, NORD SERT, SERT, JUN-SERT Everypot’s Requiem For A Dream
PU-2, VARA-NORD SERT, VARA-SERT Björnstigen’s Fierce And Flawless
PU-3 Everypot’s Permission To Dream
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 13+11 (pennut 0+0, veteraanit 4)
ROP, PU-1, NORD SERT Lovelane’s Homemade Apple Pie
PU-2, ROP-JUN, VARA-NORD SERT, SERT, JUN-SERT Lappnallens Red Ferrari
PU-3, VARA-SERT Star Strike’s Delivering Perfection
PU-4 Nightwish’s Sign Of Perfection
VSP, PN-1, ROP-VET, NORD SERT, VET-SERT Lovelane’s Coco Chanel BIS-3 VET
PN-2, VARA-NORD SERT, SERT Star Strike’s Joy To The World
PN-3 Always Mine Dusty Springfield
PN-4, VARA-SERT My Cast Diamante Dama


OULU NORD 9.7.2023

Pitkäkarvaiset 11+10 (pennut 0+1)
Tuomari: Sonja Björklund

ROP, PU-1, NORD SERT Nevanperä’von I’m A Superstar
PU-2, VARA-NORD SERT Everypot’s Hot In The Shade
PU-3, SERT Perfect Sweet Dream Malibu Wizard
PU-4, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Always Mine Baldur
VSP, PN-1, NORD SERT Little Phoenix’s Boogie Wonderland
PN-2, VARA-NORD SERT Chimillyn Beloved Boogie Girl
PN-3, SERT Nevanperä’von Mamma Mia
PN-4 Rossovan Kiss Me More
VARA-SERT Monkeybone Molotovcocktail Forestcreature
ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Pretty Wild Mistress Of Magic
ROP-Pentu Saagan Black Pearl


SAARIJÄRVI 9.7.2023

Tuomari: Paavo Mattila

Lyhytkarvaiset 5+4 (pennut 0+1)
ROP, PU-1 Helmiaisen Happy Feet
PU-2, ROP-VET, VET-SERT Spicy Angel Knowledge Is Power
PU-3, SERT Duppy Crackle Pop
PU-4, VARA-SERT Hiluttimen Dream Come True
VSP, PN-1, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Minipippurin Gimme Gold
PN-2, SERT Philfort Betty Boop
ROP-Pentu Magic Show Sheila Shane

Pitkäkarvaiset 2+6 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Pretty Wild Touch Of The Masterpiece
PN-2 Tancherry My Queen
PN-3, SERT, MVA Bemillan You’re The One
PN-4, VARA-SERT Tarumäen Sisar Iso Ilo
VSP, PU-1, SERT Helmiaisen King Bee
PU-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Falena’s Dragon Fruit


KOKEMÄKI Ryhmä 9.7.2023

Tuomari: Oklescen Lidija

Lyhytkarvaiset 1+4 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Zzman’s Baby Blizzard
PN-2, SERT Cherry Dale Jennifer Cream
PN-3, VARA-SERT Dolche Paese Mozzarella
PN-4, ROP-JUN, JUN-SERT Topolino In Onore Di Tintarella
VSP, PU-1, ROP-VET, VET MVA Kolumbus White Wolf

Pitkäkarvaiset 2+4 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Zzman’s Delicious Dip
PN-2, SERT White Affair’s Miona
VSP, PU-1, SERT Dolche Paese Darth Vader
PU-2, VARA-SERT Kolumbus King Of Hearts


OULU KV 8.7.2023

Tuomari: Gabriella Carlid

Lyhytkarvaiset 6+10 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, CACIB De Gozette Voldemort Maybe Monkeybone
PN-2, VARA-CACIB Everypot’s Darling Dreamer
PN-3, ROP-JUN, J-CACIB Cindroos Joyfull Justine
PN-4, SERT Everypot’s Northern Lights Shine In Dream
VSP, PU-1, CACIB Shine On Somebody To Love
PU-2, VARA-CACIB Tancherry Last Flame
PU-3 Jymyhunajan Pumping Iron
ROP-Pentu My Cast Herminia
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 14+16 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, CACIB Diamante Bebes Dazzle Me
PU-2, VARA-CACIB Diamante Bebes Swanky Pants
PU-3, SERT, MVA Everypot’s Hot In The Shade
PU-4 Nevanperä’von I’m A Superstar
VARA-SERT Perfect Sweet Dream Malibu Wizard
VSP, PN-1, CACIB Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2, VARA-CACIB Diamante Bebes Dusky Blush
PN-3, ROP-JUN, J-CACIB Cindroos Joyfull Juulia
PN-4, SERT Monkeybone Molotovcocktail Forestcreature
ROP-VET, VARA-SERT, VET-SERT, V-CACIB Everypot’s Judy Holliday
ROP-Pentu Saagan Black Pearl
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


TUUSULA 2.7.2023

Tuomari: Unto Timonen

Lyhytkarvaiset 13+10 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter RYP-2
PU-2, SERT, JUN-SERT Daliana’s On The Rocks
PU-3, VARA-SERT Redrowan Lodge The Valiant Silence Kid
PU-4 Tähtitaian Pala Graniittia
VSP-VET Kolumbus Clawd Wolf
VSP, PN-1, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-2 Daliana’s Zodiac Sign
PN-3, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Jymyhunajan Happy Smiles
PN-4, VARA-SERT Tähtitaian Mestaripiirros

Pitkäkarvaiset 12+18 (pennut 0+2, veteraanit 4)
ROP, PU-1, ROP-JUN Lummenlammen Kevätpäivän Usva
PU-2 Daliana’s Thunderbird
PU-3, SERT, JUN-SERT Biscuits Smiling Boss
PU-4, VSP-VET, VET-SERT Chanticos De La Soul
VARA-SERT Zzman’s Rockstar Vara-sert
VSP, PN-1 Little Phoenix Boogie Wonderland
PN-2, ROP-VET, VET-SERT Biscuits Kiss’n Tell
PN-3 Chimillyn Beloved Boogie Girl
PN-4 Lovelane’s Coco Chanel
SERT Tarumäen Sisar Ilo Sert
ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter


TUUSNIEMI Ryhmä 2.7.2023

Tuomari: Anita Al-Bachy

Lyhytkarvaiset 4+5 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-JUN Lummelammen Kevätpäivän Ulpu
PN-2, SERT Siruliinun Penny For Your Love
VSP, PU-1, SERT Hiluttimen Dream Come True

Pitkäkarvaiset 4+11 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN Boldmian Moon Over Miami
PU-2, VSP-VET, VET-SERT He-man’s Napoleon
VSP, PN-1, SERT Siruliinun Wild Adelaide
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Boldmian Raphadora
PN-3, ROP-VET, VET-SERT Cindroos Darling Daniela
PN-4 Tancherry My Queen


TURKU KV 1.7.2023

Tuomari: Asensi De Langlois Laura

Lyhytkarvaiset 9+7 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, CACIB, SERT Lyupri Zenit Ii
PU-2, VSP-JUN, J-CACIB Tähtitaian Ässä Hihassa
PU-3, VARA-CACIB, VARA-SERT Tähtitaian Pala Graniittia
VSP, PN-1, ROP-JUN, J-CACIB Mollamun Hattara
PN-2, ROP-VET, V-CACIB Mistyway All American Girl

Pitkäkarvaiset 13+10 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, CACIB, ROP Rix Chix Masterpiece
PU-2, ROP-VET, V-CACIB, VET-SERT Blaeberry Vintage Vicktor
VSP, PN-1, CACIB, SERT Ubiquity’s Much Talk About
PN-2, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT, J-CACIB, JMVA Zzman’s Creme Brulee
ROP-Kasvattaja Kekkapään


RANTASALMI 1.7.2023

Tuomari: Kristiina Ahlberg

Lyhytkarvaiset 2+3 (pennut 1+1)
ROP, PN-1 Pretty Wild Sound Of Silence
VSP, PU-1, SERT Of Snowstorm Xmas In Rome
ROP-Pentu Pretty Wild God Of Thunder

Pitkäkarvaiset 4+5 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Boldmian Moon Over Miami
PU-2, SERT Pretty Wild Master Of Illusion
PU-3, VARA-SERT Perfect Sweet Dream Malibu Wizard
PU-4 Lummelammen Kevätaamun Vire
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Boldmian Raphadora
PN-2, VARA-SERT Kimberling’s Rose


JYVÄSKYLÄ KV 25.6.2023

Tuomari: Karl-Erik Johansson

Lyhytkarvaiset 6+20 (pennut 1+1)
ROP, PU-1, CACIB Jymyhunajan Pumping Iron
PU-2, VARA-CACIB In The Zone’s Dressed By Lexie
PU-3 Sweetpanache The Dogfather
PU-4 Pretty Wild Dream Catcher
VSP, PN-1, CACIB Pretty Wild Sound Of Silence
PN-2, VARA-CACIB De Gozette Voldemort Maybe Monkeybone
PN-3 Love Bundles Now Sissy That Walk
PN-4 Pretty Wild Sounds Of The Sun
ROP-VET, SERT, VET-SERT, VET MVA Marjoy’s Ebony
VARA-SERT Daliana’s Zillion Dollar Baby
ROP-Pentu Pretty Wild God Of Thunder
VSP-Pentu Magic Show Sheila Shane
ROP-Kasvattaja Pretty Wild

Pitkäkarvaiset 19+19 (pennut 0+3, veteraanit 4)
ROP, PU-1, CACIB Daliana’s Thunderbird
PU-2, VARA-CACIB Boldmian Megamind
PU-3 Altesse Luxurline’s Pint Of Guinness
PU-4, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Microchihuahuas High’n Mighty
VSP-VET, VET-SERT, VET MVA Chi’s Lovely Don Pedro
VSP, PN-1, CACIB Diamane Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2, VARA-CACIB Siruliinun Calamity Jane
PN-3 Qq’s Amazing Show Me The Cake
PN-4, SERT Rossovan Kiss. Me More
VSP-JUN, VARA-SERT Bemillan Jewel In Black
ROP-VET, VET-SERT Daliana’s Ginger Gloss
ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes
2, KP Pretty Wild


JYVÄSKYLÄ 24.6.2023

Tuomari: Jari Partanen

Lyhytkarvaiset 2+6 (pennut 1+2)
ROP, PN-1 Pretty Wild Sound Of Silence
PN-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Minipippurin Gimme Gold
VSP, PU-1 Sweetpanache The Dogfather
ROP-Pentu Tashi-gong Precious Drop
VSP-Pentu Pretty Wild God Of Thunder

Pitkäkarvaiset 7+8 (pennut 0+2)
PU-2, ROP-VET, SERT, VET-SERT, MVA Altesse Luxurline’s Pint Of Guinness
PU-3, VARA-SERT Qq’s Amazing Euro Dancer
PU-4 Minipippurin Don Johnson
VSP, PN-1, SERT, MVA Qq’s Amazing Show Me The Cake
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT, JUN MVA Boldmian Ibiza Dream
PN-3 Little Phoenix’s Boogie Wonderland
ROP-Pentu Boldmian Raphadora


PÖYTYÄ 18.6.2023

Tuomari: Hilkka Salohalla

Lyhytkarvaiset 4+7 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Zzman’s Baby Blizzard
PN-2, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-3, ROP-JUN Mollamun Hattara
VSP, PU-1 Tähtitaian Prinssi Riemumieli
PU-2, VSP-VET, SERT, VET-SERT, VET MVA Kolumbus Clawd Wolf

Pitkäkarvaiset 5+9 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Zzman’s Delicious Dip
PN-3, VARA-SERT Zzman’s Creme Brulee
PN-4 Kekkapään Anna Mulle Tähtitaivas
VSP, PU-1 Incredible Sweet Bacarozzo
PU-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Kekkapään Oiva Aarre
PU-3 Qq’s Amazing Mr Golden Nugget


KOTKA 17.6.2023

Tuomari: Tino Pehar

Lyhytkarvaiset 3+2 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Small Is Beautiful’s Hunter BIS-2 Juniori
PU-2 In The Zone’s Dressed By Lexie
VSP, PN-1, SERT Troubadour’s Easter Witch
PN-2, JUN-SERT, JUN MVA Cindroos Joyfull Justine

Pitkäkarvaiset 3+9 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN Helios-pi Di San Gimignano RYP-4
PU-2, SERT, JUN-SERT Biscuits Smiling Boss
VSP, PN-1, VSP-JUN Lummenlammen Kevätpäivän Ulpukka
PN-2 Bemillan Hard To Be Mini-me
PN-3, SERT Qq’s Amazing Princess Piece Of Cake
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Troubadour’s Aloha
VARA-SERT Tarumäen Päivänsäde
ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter


ROVANIEMI KV 18.6.2023

Tuomari: Jos De Cuyper

Lyhytkarvaiset 6+9 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, CACIB, SERT, MVA Paws Of Gold’s Time To Shine
PN-2, VARA-CACIB, VARA-SERT Everypot’s Midsummer Night’s Dream
VSP, PU-1, ROP-VET, VET-SERT Nightwish’s The Voice Of Russia
ROP-Pentu My Cast Herminia
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 15+14 (pennut 1+3)
ROP, PN-1, CACIB Chirunas Vinterlilja
PN-2, VARA-CACIB, SERT, MVA Quimichin Desert Clementine
PN-3, VARA-SERT My Cast Diamante Dama
PN-4, VSP-VET Tigerliljas Pay Attention
VSP, PU-1, CACIB Minitroopers Porco Rosso
PU-2, ROP-JUN Gosegubbar Destiny Calling
PU-3, ROP-VET, VET-SERT Siruliinun Treasure Of The Sun
ROP-Pentu Chiflores Rain On Me


KUOPIO Ryhmä 17.6.2023

Tuomari: Tarmo Wallin

Lyhytkarvaiset 6+6 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, SERT, MVA Te-biit’s Happy Joy
PN-2, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Redrowan Lodge The Fantare To Silence
PN-3 Lynch Mob’s Hot Honey
VSP, PU-1, SERT He-man’s Oliver
ROP-Pentu Tashi-gong Precious Drop

Pitkäkarvaiset 6+10 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-JUN Cindroos Joyfull Juulia
PN-2 Siruliinun Calamity Jane
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Boldmian Moon Over Miami
PU-2 Lummelammen Kevätpäivän Usva
ROP-Pentu Boldmian Raphadora


PIELAVESI Ryhmä 11.6.2023

Tuomari: Brankovic Anna

Lyhytkarvaiset 3+4 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN Idyllium’s Mr X BIS-4 Junior
VSP, PN-1, SERT Siruliinun Penny For Your Love
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Lynch Mob’s Niiskuneiti

Pitkäkarvaiset 1+3 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, SERT Mamapama’s Attitude From Saaga
VSP, PN-1, SERT Tancherry My Queen
PN-2, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Cindroos Joyfull Juulia
PN-3, VARA-SERT Leinottaren Cassandra Kesäheinä


PAIMIO Ryhmä 11.6.2023

Tuomari: Aleksandra Cvijic Palumbo

Lyhytkarvaiset 5+8 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Piccolinin Lionel Messi BIS-2
PU-2 Piccolinin Muumipeikko
PU-3, ROP-JUN Tähtitaian Ässä Hihassa
PU-4, SERT Blackrottmar Favourite
VARA-SERT Daliana’s You Got Wings
VSP, PN-1 Zzman’s Baby Blizzard
PN-2, VSP-JUN Mollamun Hattara
PN-3, ROP-VET Piccolinin Tiger Lily

Pitkäkarvaiset 9+9 (pennut 0+1)
ROP, PU-1 Piccolinin Marshmallow
PU-2, SERT, MVA Piccolinin Turkish Pepper
PU-3, VSP-JUN Derija Hail To The King
PU-4 Incredible Sweet Bacarozzo
VARA-SERT Mollamun Cuulas
VSP-VET, VET-SERT Blaeberry Vintage Vicktor
VSP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Zzman’s Delicious Dip
PN-2 Piccolinin Cotton Candy
PN-3, ROP-VET Piccolinin Miss Maya
PN-4 Incredible Sweet Farfalla
VARA-SERT Triangel Joy Miss Mia
ROP-Kasvattaja Piccolinin


HÄMEENLINNA Ryhmä 11.6.2023

Tuomari: Kirsi Sainio

Lyhytkarvaiset 3+0 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Kekkapään Middyn Voitontoin Toinko
PU-2, VARA-SERT Marjoy’s Nutcracker

Pitkäkarvaiset 7+10 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Zzman’s Creme Brulee RYP-4, BIS-3 Juniori
PN-2, VARA-SERT Kekkapään Anna Mulle Tähtitaivas
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Kingdom Dream’s Brave King
PU-2 Qq’s Amazing Mr Golden Nugget


LAPPEENRANTA 11.6.2023

Tuomari: Tanya Alhman-Stockmari

Pitkäkarvaiset 1+3 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN Helios-pi Di San Gimignano RYP-2, BIS-2 Juniori
VSP, PN-1 Bemillan Hard To Be Mini-me
ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter


LAPPEENRANTA Ryhmä 10.6.2023

Tuomari: Dagmar Klein

Lyhytkarvaiset 3+3 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, SERT Unihiekan Unikeko

Pitkäkarvaiset 4+9 (pennut 0+2)
ROP, PU-1, ROP-JUN Helios-pi Di San Gimignano RYP-3
VSP, PN-1, SERT, MVA Bemillan Hard To Be Mini-me
PN-2, VSP-JUN Chilibulls Snowdrop
PN-3 Milone’s Sweet Like Kiss
PN-4, ROP-VET Daliana’s Glinting Ginger
ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter


PAIMIO Ryhmä 10.6.2023

Tuomari: Leila Stenlund

Lyhytkarvaiset 4+6 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Piccolinin Lionel Messi BIS-3
PU-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Tähtitaian Ässä Hihassa
PU-3, VARA-SERT Blackrottmar Favourite
PU-4 Piccolinin Muumipeicco
VSP, PN-1, ROP-VET Piccolinin Tiger Lily
PN-2, ROP-JUN Tähtitaian Salainen Suukko
PN-3 Mollamun Hattara

Pitkäkarvaiset 10+5 (pennut 0+0)
Tuomari: Leila Stenlund

ROP, PN-1 Piccolinin Cotton Candy
PN-2, VSP-VET Piccolinin Miss Maya
PN-3 Incredible Sweet Farhalla
VSP, PU-1 Piccolinin Cotton Candy
PU-2 Piccolinin Ibo Celikkol
PU-3, ROP-VET, VET-SERT Blaeberry Vintage Vicktor
PU-4 Incredible Sweet Bacarocco
SERT Piccolinin Turkish Pepper
ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Derija Hail To The King
ROP-Kasvattaja Piccolinin


ALAVUS 10.6.2023

Tuomari: Hilpinen Jarmo

Lyhytkarvaiset 2+8 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Justine
PN-3, VARA-SERT Minipippurin Gimme Gold
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Triangel Joy William

Pitkäkarvaiset 4+4 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Diamante Bebes Dazzle Me
PU-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Boldmian Moon Over Miami
VSP, PN-1 Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2 Diamante Bebes Dusky Blush
PN-3, SERT Lunadera Written In The Stars
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


ALAVUS 9.6.2023

Tuomari: Marja Kosonen

Lyhytkarvaiset 5+11 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Justine
PN-2, VARA-SERT Monkeybone Disobey
PN-3 Marjoy’s Chiquitita
PN-4 Everypot’s Midsummer Night’s Dream
VSP-VET, VET-SERT Biscuits Master Dancer
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Everypot’s Requiem For A Dream
PU-2, ROP-VET, VET-SERT Spicy Angel Knowledge Is Power
PU-3 Jason Lee-pc Di Rio Galeria

Pitkäkarvaiset 5+12 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, SERT Altesse Luxurline’s Pint Of Guinness
PU-2, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Bemillan Just My Kind
PU-3, VARA-SERT Monkeybone Öölaps
VSP, PN-1, SERT Bemillan You’re The One
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Bemillan Jewel In Black
PN-3 Monkeybone Molotovcocktail Forestcreature
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Cindroos Darling Daniela
ROP-Kasvattaja Bemillan


ESPOO Ryhmä 4.6.2023

Tuomari: Sanna Vehkomäki

Lyhytkarvaiset 5+5 (pennut 0+0, veteraanit 4)
ROP, PU-1 Small Is Beautiful’s Hunter RYP-4
PU-2, VSP-VET Piccolinin Billy Elliot
VSP, PN-1, ROP-VET Piccolinin Tiger Lily

Pitkäkarvaiset 2+9 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Piccolinin Cotton Candy
PN-2 Pretty Wild Mistress Of Magic
VSP, PU-1 Lummelammen Kevätpäivän Usva


MÄNTTÄ-VILPPULA Ryhmä 3.6.2023

Tuomari: Janette Fröberg

Lyhytkarvaiset 1+2 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-2, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Duppy Dream On

Pitkäkarvaiset 2+2 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Diamante Bebes Swanky Pants
PU-2 Diamante Bebes Dazzle Me
VSP, PN-1 Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2 Diamante Bebes Dusky Blush
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes BIS-1 kasvattaja


LAHTI Ryhmä 28.5.2023

Tuomari: Tarja Löfman

Lyhytkarvaiset 5+10 (pennut 0+0)
ROP, PU-1 Sweetpanache The Dogfather
PU-2, VSP-JUN, SERT Jason Lee-pc Di Rio Galeria
PU-3, VARA-SERT Kekkapään Kuumempi Kalle
VSP, PN-1, ROP-JUN Perfect Sweet Dream Wizardess BIS-1 Juniori
PN-2 Marjoy’s Chiquitita

Pitkäkarvaiset 3+10 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-2, SERT Bemillan Hard To Be Mini-me
PN-3, ROP-VET, VET-SERT, VET MVA Daliana’s Glinting Ginger
PN-4, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Zzman’s Creme Brulee
VSP, PU-1, SERT, MVA Qq’s Amazing Mr Golden Nugget
PU-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Kekkapään Oiva Aarre
PU-3, VSP-VET Duppy Still A Secret


HARJAVALTA Ryhmä 27.5.2023

Tuomari: Karin Bergbom

Lyhytkarvaiset 7+10 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Kolumbus Mama Wolf
PN-2, VSP-JUN Mollamun Hattara
PN-3, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Tähtitaian Salainen Suukko
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Topolino Foschia
VSP, PU-1 Piccolinin Happy Tiger
PU-2, SERT Tähtitaian Pala Graniittia
PU-3, VSP-VET, VARA-SERT, VET-SERT Kolumbus Clawd Wolf
PU-4, ROP-JUN, JUN-SERT Tähtitaian Ässä Hihassa

Pitkäkarvaiset 6+8 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Bemillan Just My Kind
PU-2, VARA-SERT Kolumbus King Of Hearts
PU-3 Hilpeän Umbreon
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Boldmian Ibiza Dream
PN-2, VARA-SERT Chimiwas Claudie Chandon
ROP-Pentu Boldmian Raphadora


KAJAANI 21.5.2023

Tuomari: Maarit Hassinen

Lyhytkarvaiset 2+8 (pennut 1+2)
ROP, PU-1 Everypot’s Permission To Dream RYP-2
PU-2 Idyllium’s Mr X
VSP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Jippu
PN-2 Everypot’s Darling Dreamer
PN-3 Everypot’s Midsummer Night’s Dream
ROP-Pentu Everypot’s Requiem For A Dream
VSP-Pentu My Cast Herminia
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 1+9 (pennut 0+2)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Siruliinun Pearl Hart
PN-2 Cindroos Joyfull Juulia
PN-3 Siruliinun Calamity Jane
PN-4 Middyn Härmän Hulda
VARA-SERT Kularin Miniskidi
ROP-VET, VET-SERT Everypot’s Judy Holliday
VSP, PU-1, VSP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Gosegubbar Destiny Calling
ROP-Pentu My Cast Gregoria


SEINÄJOKI Ryhmä 21.5.2023

Pitkäkarvaiset 4+3 (pennut 0+0)
Tuomari: Sanna Vehkomäki

ROP, PN-1 Diamante Bebes Ms Moulin Rouge
PN-2, VSP-JUN Diamante Bebes Dusky Blush
VSP, PU-1, ROP-JUN Diamante Bebes Dazzle Me
PU-2 Diamante Bebes Swanky Pants
PU-3, SERT Dolche Paese Darth Vader
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes BIS-3 Kasvattaja


RUOVESI Ryhmä 21.5.2023

Tuomari: Jarmo Hilpinen

Lyhytkarvaiset 7+7 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Topolino In Onore Di Tintarella
PN-3 Pretty Wild Touch Of Class
VSP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Saagan Bad Romance
PU-2, VARA-SERT Good Idea Stars Beneath My Feet

Pitkäkarvaiset 5+7 (pennut 0+2)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Pretty Wild Master Of Illusion
PU-2 Boldmian Megamind
PU-3, VARA-SERT Bemillan Just My Kind
PU-4, ROP-VET, VET-SERT Altesse Luxurline’s Pint Of Guinness
VSP, PN-1, SERT Good Idea My Sunsation
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Boldmian Ibiza Dream
ROP-Pentu Boldmian Raphadora
ROP-Kasvattaja Bemillan


HELSINKI Pentunäyttely 21.5.2023

Pitkäkarvaiset 3+3
Tuomari: Virpi Leppälä

ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter RYP-3
VSP-Pentu Biscuits Smiling Boss


RAUMA 20.5.2023

Tuomari: Catherine Rooney

Lyhytkarvaiset 3+7 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Mollamun Hattara
VSP, PU-1, SERT, JUN-SERT Tähtitaian Ässä Hihassa

Pitkäkarvaiset 3+12 (pennut 1+1)
ROP, PN-1 Chimillyn Beloved Boogie Girl
PN-2, SERT, MVA Jablen Cherry Blossom
PN-3, VARA-SERT Mollamun Gulta
PN-4 Triangel Joy Miss Mia
VSP, PU-1, ROP-JUN, SERT Derija Hail To The King
PU-2 Dolche Paese Dath Vader
ROP-Pentu Windhillock’s King Of The Hill
VSP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter


HELSINKI Ryhmä 20.5.2023

Tuomari: Janette Fröberg

Lyhytkarvaiset 5+4 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-VET Piccolinin Billy Elliot
PU-2 Cherry Dale Johnny Boy
VSP, PN-1 Unihiekan Unikeko
PN-2 Saagan Hearsay

Pitkäkarvaiset 3+4 (pennut 0+0)
ROP, PN-1 Kolumbus Lady Wolf
PN-2 Pretty Wild Mistress Of Magic
VSP, PU-1 Twilight Sound Kansas Kid


KAJAANI Ryhmä 20.5.2023

Tuomari: Karin Bergbom

Lyhytkarvaiset 5+7 (pennut 1+1)
ROP, PU-1 Everypot’s Permission To Dream
PU-2 Tancherry Last Flame
PU-3, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Idyllium’s Mr X
VSP, PN-1, SERT, MVA Everypot’s Darling Dreamer
PN-2, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Jasmine
ROP-Pentu Everypot’s Requiem For A Dream
VSP-Pentu My Cast Herminia
ROP-Kasvattaja Everypot’s BIS-3 Kasvattaja

Pitkäkarvaiset 3+8 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Juulia BIS-4 JUN
PN-2 Middyn Härmän Hulda
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Gosegubbar Destiny Calling
ROP-Pentu My Cast Gregoria


HAUSJÄRVI Ryhmä 18.5.2023

Tuomari: Pirjo Aaltonen

Lyhytkarvaiset 8+9 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN Small Is Beautiful’s Hunter
PU-2 In The Zone’s Dressed By Lexie
PU-3 Helmiäisen Happy Feet
PU-4, SERT, MVA Piccolinin Popcorn
VSP, PN-1 Zzman’s Baby Blizzard
PN-2 Dalianas’s Zodiac Sign
PN-3, VSP-JUN, SERT Perfect Sweet Dream Wizardess
PN-4, ROP-VET Mistyway All American Girl

Pitkäkarvaiset 8+18 (pennut 0+2)
ROP, PN-1 Piccolinin Cotton Candy
PN-2, SERT Rossovan Kiss Me More
PN-3, VARA-SERT Jablen Cherry Blossom
PN-4 Bemillan Hard To Be Mini-me
Mechico’c Pink Bella Jun-rop, Jun-sert
Daliana’s Glinting Ginger Vet Rop, Vet-sert
VSP, PU-1, SERT Koivukosken Gaius
PU-2, VSP-VET Duppy Still A Secret
ROP-Pentu Windhillock’s Jewelers Daughter


YLIVIESKA Ryhmä 18.5.2023

Tuomari: Kristiina Ahlberg

Lyhytkarvaiset 6+11 (pennut 1+2)
ROP, PN-1 Everypot’s Sunshine Is Sunlight
PN-2, SERT Everypot’s Darling Dreamer
PN-3, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Of Snowstorm Xmas In Paris
PN-4 Topolino In Onore Di Tintarella
VSP, PU-1 Tancherry Last Flame
PU-2, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Idyllium’s Mr X
PU-3, VARA-SERT Of Snowstorm Xmas In Rome
ROP-Pentu Everypot’s Requiem For A Dream
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 3+8 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Gosegubbar Destiny Calling BIS-4
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Cindroos Joyfull Juulia
PN-2, VARA-SERT Boldmian Ibiza Dream
PN-3 Tancherry My Queen
ROP-Pentu Boldmian Raphadora


HELSINKI KV 13.5.2023

Tuomari: Branislav Rajic

Lyhytkarvaiset 11+16 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, CACIB Piccolinin Muumipeicco
PU-2, VARA-CACIB Jymyhunajan Pumping Iron
PU-3, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Small Is Beautiful’s Hunter
VSP, PN-1, ROP-VET, VET-SERT Piccolinin Tiger Lily
PN-2, CACIB Pretty Wild Sound Of Silence
PN-3, VARA-CACIB, SERT, MVA Tähtitaian Mustaa Pitsiä
PN-4, VARA-SERT Unihiekan Unikeko
VSP-JUN Pretty Wild Touch Of Class
ROP-Kasvattaja Piccolinin
2, KP Pretty Wild

Pitkäkarvaiset 14+23 (pennut 0+2, veteraanit 4, kasvattajaluokat 3)
ROP, PU-1, ROP-JUN Helios Di San Gimignano RYP-2, BIS-4 Juniori
PU-2, SERT, JUN-SERT Lummelammen Kevätpäivän Usva
PU-3, ROP-VET Jymyhunajan Muskeli Massimo
PU-4, CACIB Daliana’s Thunderbird
VARA-CACIB, VARA-SERT Jymyhunajan Selvä Peluri
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Lummelammen Kevätpäivän Ulpukka
PN-2, CACIB Piccolinin Cotton Candy
PN-3, VARA-CACIB Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-4, VSP-VET, VET-SERT Jymyhunajan She Is The Lady
VARA-SERT Zzman’s Creme Brulee
ROP-Pentu Windhillock’s Jenny From The Block
ROP-Kasvattaja Piccolinin
2, KP Jymyhunajan
3, KP Kekkapään


VARKAUS NORD 13.5.2023

Tuomari: Cronander Åke

Lyhytkarvaiset 7+11 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, NORD SERT, SERT, MVA Triangel Joy Sabrina Lorena
PN-2, VARA-NORD SERT, VARA-SERT Magic Show Zingi Ziona
PN-3, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Lummelammen Kevätpäivän Ulpu
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Marjoy’s Ebony
VSP, PU-1, NORD SERT, SERT, MVA Baronessa Bravo Mexican
PU-2, VARA-NORD SERT Tancherry Last Flame
PU-3, VARA-SERT He-man’s Oliver

Pitkäkarvaiset 7+11 (pennut 1+2)
ROP, PN-1, ROP-JUN, NORD SERT, SERT, JUN-SERT Siruliinun Pearl Hart
PN-2, VARA-NORD SERT, VARA-SERT Cindroos Joyfull Juulia
PN-3, ROP-VET, VET-SERT Daliana’s Ginger Gloss
PN-4 Funny Chance Bless Me Father
VSP, PU-1, VSP-JUN, NORD SERT, SERT, JUN-SERT Falena’s Dragon Fruit
PU-2, VARA-NORD SERT, VARA-SERT Perfect Sweet Dream Malibu Wizard
PU-3 Mamapama’s Tarmo U
PU-4 Gosegubbar Destiny Calling


TUUSULA Ryhmä 6.5.2023

Tuomari: Maarit Hassinen

Lyhytkarvaiset 5+4 (pennut 1+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT Small Is Beautiful’s Hunter
PU-2, VARA-SERT Cherry Dale Johnny Boy
PU-3 Jason Lee-pc Di Rio Galeria
PU-4 Duppy Crackle Pop
VSP, PN-1, VSP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Pretty Wild Touch Of Class

Pitkäkarvaiset 5+6 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, SERT Zzman’s Rockstar


SALO Ryhmä 6.5.2023

Lyhytkarvaiset 6+12 (pennut 0+0)
Tuomari: Stanley Henry
ROP, PU-1, SERT, MVA Tähtitaian Prinssi Riemumieli
PU-2, VARA-SERT Kekkapään Kuumempi Kalle
PU-3 In The Zone’s Dressed By Lexie
PU-4 Tähtitaian Ässä Hihassa
Redrowan Lodge The Valiant Silence Kid Jun-sert
VSP, PN-1, SERT, MVA Kolumbus Mama Wolf
PN-2, ROP-JUN, VARA-SERT Mollamun Hattara
PN-3 Zzman’s Baby Blizzard
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Piccolinin Fairy Tail

Pitkäkarvaiset 6+14 (pennut 1+0)
Tuomari: Jenna Leino
ROP, PN-1, SERT Kekkapään Anna Mulle Tähtitaivas
PN-2, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Lovelane’s Margarita Queen
PN-3 Kekkapään Attityydi Lyyli
PN-4 Kolumbus Lady Wolf
ROP-VET, VET-SERT Kolumbus Nefere De Nile
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Lummelammen Kevätpäivän Usva
PU-2, VARA-SERT Deriija Hail To The King
ROP-Pentu Kekkapään Oiva Aarre


SIIKAJOKI Pentunäyttely 30.4.2023

Tuomari: Jari Laakso

Lyhytkarvaiset 1+0
ROP-Pentu Everypot’s Requiem For A Dream RYP-3


TAMPERE KV 30.4.2023

Tuomari: Juha Putkonen

Lyhytkarvaiset 11+13 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Perfect Sweet Dream Wizardess
PN-2, VSP-VET Mistyway All American Girl
PN-3, CACIB Pretty Wild Sound Of Silence
PN-4, VARA-CACIB Ubiquity’s Radio Star
VSP, PU-1, CACIB Piccolinin Lionel Messi
PU-2, VARA-CACIB Marco Aurelio Di San Gimignano
PU-3, ROP-VET Golden Lily’s Not For Sale
PU-4, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Ubiquity’s Party Popper
VARA-SERT Jason Lee-pc Di Rio Galeria
ROP-Pentu Topolino In Onore Di Tintarella
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 8+12 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-VET, VET-SERT Piccolinin Miss Maya RYP-4
PN-2, CACIB Diamante Bebes Goddes Og Cabaret
PN-3, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Pretty Wild Touch Of The Masterpiece
PN-4, VARA-CACIB, VARA-SERT Bemillan Hard To Be Mini-me
VSP, PU-1, ROP-JUN Helios-pl Di San Gimignano
PU-2, CACIB Diamante Bebes Swanky Pants
PU-3, VARA-CACIB Piccolinin Ibo Celikkol
ROP-Kasvattaja Piccolinin


TAMPERE NORD 29.4.2023

Tuomari: Astrid Lundava

Lyhytkarvaiset 8+11 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN, NORD SERT, SERT, JUN-SERT Ubiquity’s Party Popper
PU-2, VARA-NORD SERT Sweetpanache The Dogfather
PU-3, VARA-SERT Ubiquity’s Lights On Me Please
PU-4 Piccolinin Lionel Messi
VSP, PN-1, NORD SERT Pretty Wild Sound Of Silence
PN-2, VARA-NORD SERT, SERT, MVA Ubiquity’s Radio Star
PN-3, VARA-SERT Chirocks Hot Stuff
PN-4, ROP-VET Mistyway All American Girl
VSP-JUN, JUN-SERT Lummelammen Kevätpäivän Ulpu
ROP-Pentu Topolino In Onore Di Tintarella
ROP-Kasvattaja Piccolinin

Pitkäkarvaiset 9+12 (pennut 2+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN, NORD SERT Helios-pl Di San Gimignano
PU-2 Piccolinin Marshmallow
PU-3 Piccolinin Ibo Celikkol
PU-4, SERT, JUN-SERT Bemillan Dream’s Special Dream
VSP, PN-1, NORD SERT Pumas Bonitas Ahsoka Tano
PN-2, ROP-VET, VARA-NORD SERT Piccolinin Miss Maya
PN-3 Piccolinin Cotton Candy
PN-4, SERT, MVA Tickawis My Friend Molly
VARA-SERT Kingdom dream’s Queen of Love
Kingdom Dream’s Queen Of Love
ROP-Pentu Namkliv Matti Brother Of Teppo
ROP-Kasvattaja Piccolinin BIS-4


PELLO Ryhmä 23.4.2023

Tuomari: Hannele Jokisilta

Lyhytkarvaiset 3+9 (pennut 1+1)
ROP, PU-1 Everypot’s Permission To Dream
VSP, PN-1 Everypot’s Sunshine Is Sunlight
PN-2, SERT Chiflores That’s What I Like
PN-3, VARA-SERT Everypot’s Darling Dreamer
ROP-Pentu Everypot’s Requiem For A Dream
VSP-Pentu Everypot’s Glamour Et On Dream

Pitkäkarvaiset 12+16 (pennut 1+1, veteraanit 5)
ROP, PU-1, ROP-VET, VET-SERT Tigerliljas Light Years Ahead
PU-2, SERT, MVA My Cast Eduardo
PU-3, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Carmafjällets Baglietti
PU-4 Nightwish’s Sign Of Perfection
VSP, PN-1, VSP-VET, VET-SERT Tjohalias I Love Applause
PN-2, SERT Always Mine Dusty Springfield
PN-3, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Chi’victory Casino Royal
PN-4 Quimichin Desert Clementine
ROP-Pentu My Cast Gilberto
VSP-Pentu My Cast Gregoria


LAHTI KV 23.4.2023

Lyhytkarvaiset 14+15 (pennut 1+0, veteraanit 5)
Tuomari: Jukka Lillstrang Von Wendt
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Small Is Beautiful’s Hunter
PU-2, CACIB Li-depui General Liam
PU-3, VARA-CACIB, VARA-SERT Piccolinin Muumipeicco
PU-4, VET-SERT, ROP-VET, VET MVA Golden Lily’s Not For Sale
VSP, PN-1, VSP-VET Piccolinin Tiger Lily
PN-2, SERT, JUN-SERT Pretty Wild Touch Of Class
PN-3, VARA-SERT Pretty Wild Empress Of The World
PN-4, CACIB Pretty Wild Sound Of Silence
VARA-CACIB Lunadera Posh Lady, Vara-cacib
ROP-Pentu Daliana’s On The Rocks
ROP-Kasvattaja Pretty Wild

Pitkäkarvaiset 14+29 (pennut 1+0, veteraanit 5)
Tuomari: Alessandro Zeppi
ROP, PU-1, CACIB Pretty Wild King Of Kisses
PU-2, VSP-VET Jymyhunajan Muskeli Massimo
PU-3, VARA-CACIB Piccolinin Ibo Celikkol
PU-4, ROP-JUN, JUN-SERT, JUN MVA Helios Di San Gimignano
SERT, MVA Boldmian Megamind
VSP, PN-1, ROP-VET, VET-SERT Daliana’s Glinting Ginger
PN-2 Piccolinin Miss Maya
PN-3, CACIB Jymyhunajan Suloinen Sussu
PN-4, VARA-CACIB Pretty Wild First Kiss
SERT, MVA Piccolinin Cotton Candy
ROP-Pentu Namkliv Matti Brother Of Teppo
ROP-Kasvattaja Piccolinin
2, KP Pretty Wild


KANKAANPÄÄ Ryhmä 23.4.2023

Tuomari: Pirjo Aaltonen

Lyhytkarvaiset 4+7 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, SERT, MVA Piccolinin Happy Tiger
PU-2, ROP-VET, VET-SERT Kolumbus White Wolf
VSP, PN-1, SERT Mollamun Hattara
PN-2, VARA-SERT Cherry Dale Jennifer Cream
ROP-Pentu Topolino In Onore Di Tintarella

Pitkäkarvaiset 5+6 (pennut 0+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN Diamante Bebés Dazzle Me
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT Diamante Bebés Dusky Blush
PN-2, VARA-SERT Zhasminan Go On Smile Blossom


VAASA KV 15.4.2023

Tuomari: Eva Liljekvist Borg

Lyhytkarvaiset 8+13 (pennut 2+2)
ROP, PU-1, CACIB Everypot’s Permission To Dream
PU-2, VARA-CACIB Tancherry Last Flame
PU-3 Helmiäisen Happy Feet
PU-4, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Kekkapään Middyn Kommee Kuumis
VARA-SERT Idyllium’s Mr X
VSP, PN-1, CACIB Pretty Wild Sound Of Silence
PN-2, VARA-CACIB Everypot’s Sunshine Is Sunlight
PN-3 Siruliinun Penny For Me
PN-4, ROP-VET, VET-SERT Siripiri Lucy Star
ROP-Pentu Everypot’s Requiem For A Dream
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 9+15 (pennut 2+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Diamante Bebés Dazzle Me
PU-2, CACIB Pretty Wild Forbidden Kiss
PU-3, VARA-CACIB Diamante Bebés Swanky Pants
PU-4 Kekkapään Otto Voitto
VSP, PN-1, CACIB Diamante Bebés Ms Moulin Rouge
PN-2, VARA-CACIB, SERT, MVA Middyn Härmän Hulda
PN-3 Kekkapään Virva Tuli
PN-4 Kekkapään Attityydi Lyyli
VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Siruliinun Pearl Hart
ROP-Pentu Cindroos Joyfull Juulia
VSP-Pentu Gosegubbar Destiny Calling
ROP-Kasvattaja Diamante Bebés
2, KP Kekkapään


LIEKSA Ryhmä 8.4.2023

Tuomari: Lehtonen Maija

Lyhytkarvaiset 6+2 (pennut 0+3)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Lummelammen Kevätpäivän Ulpu
PN-2 Of Snowstorm Aamun Usva
VSP, PU-1 Tancherry Last Flame
PU-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Idyllium’s Mr X
PU-3, VARA-SERT Kingdom Dream’s Splendid Star
ROP-Pentu Cindroos Joyfull Jippu

Pitkäkarvaiset 5+7 (pennut 1+2)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Helios-pl Di San Gimignano
PU-2, VARA-SERT Mamapama’s Tarmo U
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Tancherry My Queen
PN-2, VARA-SERT Siruliinun Pearl Hart
PN-3, ROP-VET, VET-SERT Cindroos Darling Daniela
ROP-Pentu Cindroos Joyfull Juulia
VSP-Pentu Vicky’s Paw Eminem For Ever More


KITEE Ryhmä 7.4.2023

Tuomari: Pirjo Aaltonen

Lyhytkarvaiset 5+2 (pennut 0+2)
ROP, PU-1, ROP-VET, VET-SERT Golden Lily’s Not For Sale
PU-2 Baronessa Bravo Mexican
PU-3, SERT, ROP-JUN, JUN-SERT Of Snowstorm Xmas In Rome
VSP, PN-1, SERT, MVA Of Snowstorm Aamun Usva
PN-2, VARA-sERT, VSP-JUN, JUN-SERT Duppy Dream On
ROP-Pentu Cindroos Joyfull Justine

Pitkäkarvaiset 4+7 (pennut 0+2)
ROP, PU-1, SERT, ROP-JUN, JUN-SERT Helios Di San Gimignano
VSP, PN-1, SERT, VSP-JUN, JUN-SERT Pretty Wild Touch Of The Masterpiece
ROP-Pentu Cindroos Joyfull Juulia


LEMPÄÄLÄ Pentunäyttely 11.2.2023

Tuomari: Manola Poggesi

Lyhytkarvaiset 6+3
ROP-Pentu Redrowan Lodge The Valiant Silence Kid
VSP-Pentu Topolino In Onore Di Tintarella

Pitkäkarvaiset 4+7
ROP-Pentu Tarumäen Sisar Iso Ilo
VSP-Pentu Zzman’s Walentino
ROP-Kasvattaja Zzman’s
2, KP Kekkapään


PARKANO Ryhmä 5.2.2023

Tuomari: Irina Poletaeva

Lyhytkarvaiset 2+8 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Pretty Wild Touch Of Class
PN-2, ROP-VET Mistyway All American Girl
PN-3, VARA-SERT Minipippurin Gimme Gold
VSP, PU-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Marjoy’s I’m Your Mickey Mouse

Pitkäkarvaiset 5+9 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Diamante Bebes Dazzle Me
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Bemillan Impressive Design
ROP-Pentu Zhasminan Wanna You Shine


LAHTI Ryhmä 15.1.2023

Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

Lyhytkarvaiset 10+13 (pennut 0+1)
ROP, PN-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Minipippurin Gimme Gold
PN-2, VARA-SERT Saagan Hearsay
PN-3 Pretty Wild Sound Of Silence
PN-4 Unihiekan Unikeko
ROP-VET Mistyway All American Girl
VSP, PU-1 Li-depui General Liam
PU-2, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT Mizmiz Summer Night
PU-3, VARA-SERT Unirock’s Sex On Fire
PU-4, VSP-VET, VET-SERT Piccolinin Billy Elliot

Pitkäkarvaiset 12+9 (pennut 2+0)
ROP, PU-1, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT Hilpeän Umbreon
PU-2, VARA-SERT Helios Di San Gimignano
PU-3 Piccolinin Ibo Celikkol
PU-4 Koivukosken Gaius
VSP, PN-1, VSP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Siruliinun Calamity Jane
PN-2, ROP-VET, VET-SERT Piccolinin Miss Maya
PN-3, VARA-SERT Piccolinin Cotton Candy
ROP-Pentu Lummelammen Kevätpäivän Usva
ROP-Kasvattaja Piccolinin


KAJAANI KV 8.1.2023

Tuomari: Siv Sandö

Lyhytkarvaiset 8+11 (pennut 0+1)
ROP, PU-1, CACIB Tancherry Last Flame
PU-2, VARA-CACIB Everypot’s Permission To Dream
PU-3, SERT, MVA Te-biit’s Fazerin Sininen
PU-4, VSP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Kingdom Dream’s Splendid Star
VSP, PN-1, CACIB Everypot’s Sunshine Is Sunlight
PN-2, VARA-CACIB Siruliinun Penny For Me
PN-3, SERT Guichon’s Hollywood Dream For Hnm
PN-4, ROP-JUN, VARA-SERT, JUN-SERT Duppy Dream On
ROP-Kasvattaja Everypot’s

Pitkäkarvaiset 16+15 (pennut 0+0)
ROP, PN-1, CACIB Love Bundles Making People Talk
PN-2, VARA-CACIB Diamante Bebes Red Devil’s Legacy
PN-3 Diamante Bebes Goddes Of Cabaret
PN-4, ROP-JUN, SERT, JUN-SERT, JUN MVA Diamante Bebes Dusky Blush
VARA-SERT Lovelane’s Margarita Queen
ROP-VET, VET-SERT Tjohalias I Love Applause
VSP, PU-1, CACIB Love Bundles Blue Legacy
PU-2, VARA-CACIB, SERT Bramver’s Fresh Cream
PU-3, VARA-SERT Mamapama’s Tarmo U
PU-4, VSP-JUN, JUN-SERT Lovelane’s King Of Legends
ROP-Kasvattaja Diamante Bebes


Ajankohtaista

  • 18.6.2024

    Chihuahua-lehden 50-vuotislehden kasvattajamainokset

    Chihuahua ry tarjoaa jäsenilleen mahdollisuuden julkaista kasvattajamainoksia 50-vuotisjuhlalehteen. Kasvattajamainosten hinnat 1/4 sivu 10€ 1/2 sivu …
    Lue lisää

  • 21.5.2024

    Perinteiset kesäpäivät 14.7.2024 Hausjärvellä

    Chihuahua ry:n perinteiset kesäpäivät Hausjärvellä Osoite: Hausjärventie 2704, 12210 HAUSJÄRVI Ohjelmistossa • Super Summer Show …
    Lue lisää

  • 19.5.2024

    ICC Show 3.-4.8.2024 Chihuahua cirkeln, Ruotsi

    Ruotsin Chihuahua yhdistyksen Chihuahua cirkeln & ICC – International Chihuahua Club erikoisnäyttely 3.-4.8.2024 Facebook: Chihuahuacirkeln Instagram: Chihuahuacirkeln …
    Lue lisää

  • 8.5.2024

    Lahden match show siirtyy

    Lahden match show siirtyy toukokuulta 14.8.2024.
    Lue lisää