Chihuahua ry

Chihuahuat

Kasvattajat

Kasvattajien laatikkomainokset (päivitetty 16.3.2019)

Rivimäärä on maksimissaan 6 riviä, jonka saa täyttää vapaamuotoisesti yhden kennelin ilmoituksella. Lisärivit maksavat 10 euroa/rivi, mutta silti yksi mainos saa koskea vain yhtä kenneliä. Laatikkomainos julkaistaan Chihuahua-lehdessä sekä tällä sivulla hintaan 30 €/kalenterivuosi.  Halutessasi laatikkomainoksen, toimi seuraavasti: Maksa 30 € yhdistyksen tilille Nordea FI89 1745 3000 0824 55, lähetä kuittikopio ja ilmoitukseen haluamasi teksti Chihuahua-lehden päätoimittajalle: paatoimittaja.chihuahuary@gmail.com


AHERIIKAN CHIHUAHUAT
Riikka Ahervo
Lohja
puh. 050 561 5292
riikka.ahervo@dnainternet.net
http://aheriikan.simplesite.com


ALWAYS MINE CHIHUAHUAS
Heidi Vanhatapio
Rovaniemi (Saarenkylä)
+358 40 536 2710
vanhahei@gmail.com
www.alwaysmine.fi


BLAEBERRY CHIHUAHUAT
Marja Salonen
Turku
+358 44 230 8839
masalone@gmail.com
Facebook: Studio Marja Salonen
Kennel Blaeberry chihuahuas


BISCUITS CHIHUAHUAT
Annika Kammonen
Espoo
annika@kammonen.fi
puh. 0440 64 7879


BOLDMIAN chihuahuat
Mia Katajisto
Ilmajoki
puh. 050-4337652
boldmian@gmail.com
www.boldmian.com


Chilibulls chihuahuat ja ranskanbulldogit
Mia Sajalahti
Lahti
0400 39 1409
info@bulldoggi.fi
www.bulldoggi.fi


CINDROOS
Pirjo Kärkkäinen
Nurmes
puh. 050 5360561
pirjo.t.karkkainen@gmail.com
www.cindroos.nettisivu.org/


DALIANA’S
Hannamari Kaskinen
Lahti
040 302 2033
hannamari.kaskinen@gmail.com
www.dalianas.com


DERIIJA chihuahuat
Janna Riikonen
Naantali
puh. 041 5037578
deriija@hotmail.com
www.deriija.blogspot.fi


DIAMANTE BEBÉS
Seinäjoki
Marianne Paulasaari, +358 44 583 2783
diamantebebes@gmail.com
diamantebebes.com


EVERYPOT’S
Johanna Kangas
Oulu
Puh. 040 5484 365
johanna@everypots.com
www.everypots.com


FOREST CREATURES
Jana Pennonen
Vantaa
forest.creatures.kennel(at)gmail.com
forestcreatures.nettilemmikki.fi
p. 0409631941


GINNEMON chihuahuat
Hanna-Mari Kääriäinen
Suonenjoki
puh. 044 541 5667
ginnemon@gmail.com
www.ginnemon.fi


Good Idea
Janika Kekki
Hämeenlinna
0504011147
kennelgoodidea@gmail.com
www.kennelgoodidea.com


GROUSSIN CHIHUAHUAT
Anne Rantalainen
Espoo
puh. 045-3588080
groussin@elisanet.fi
www.kennelgroussin.com


HAPPY LINE´S
Christine Siemann, Seinajoki
045 1251685,
Christine.siemann@gmail.com


Kennel Hilpeän
Sarita Suokas
Järvenpää
puh. 0458503000
hilpean@hotmail.com
hilpean.weebly.com


KEIJUPUISTON CHIHUAHUAT
Tuula Tolvanen, Hki
puh. 045 3226000
keijupuisto1@gmail.com
www.chi-keijupuisto.com


Kekkapään Chihuahuat
Katariina Rautiala
Espoo
puh. 044 034 6000
katariina.rautiala@pook.fi
www.kekkapaan.com


KIMBERLING’S CHIHUAHUAT
Leeni Ahola, Mikkeli
leenia@gmail.com
www.kimberlings.com

Koivukosken Chihuahuat
Janika Koivu
Järvenpää (Uusimaa)
040 410 2855
janika_koivu@hotmail.com
koivukosken.weebly.com


KOLUMBUS CHIHUAHUAT
Katri Rantanen
Nummela (Uusimaa)
puh. 040 8698667
etunimisukunimi@iki.fi
www.KolumbusChihuahuas.com


Les Exelles
Ullamaija Elokaski
Kangasala
p. 040 1602448
mail. ulaaksonen@gmail.com


Kennel Marjoy’s
Marjo ja Heikki Perälä
Monninkylä
040 728 9497
040 551 1606
www.marjoys.com


MIDDYN chihuahuat
Johanna Pihlajamäki
Helsinki
0405772226
Johanna.pihlajamaki@outlook.com
www.middyn.com


MINI BABETTES’S CHIHUAHUAT
Minna Rantanen
Tampere
puh. 050 3594377
minibabettes@gmail.com


MONKEYBONE chihuahuat
Linda Milvi
Helsinki
puh: 050 5335944
linda.milvi@gmail.com


NEDITTE´S
Mira Tiilikainen
Kangasala
040-5884645
mira.tiilikainen@elisanet.fi
www.nedittes.fi


NIGHT PEARL’S CHIHUAHUAT
Jenni Ukkola
Kannusjärvi (Hamina)
050-3016332
kennel.nightpearls@gmail.com
www.nightpearls.fi


Primelina chihuahuat
Elina Heinonen
Masku
Puh. 0400925025
primelina@gmail.com
www.primelina.com


ROCK’N CRYSTALHUA’S
Chihuahua- kennel
Susanna Lahti
Helsinki
Puh. 044 981 65 99
lahtisusanna@gmail.com


SAMLET
Tarja Pelttari ja Jasmin Samaletdin
Turku
P. 0405236541


SESORE
Moona Sore
Oulu
040-7214151
moona.sore@sesore.fi
www.sesore.fi


Siruliinun Chihuahuat
Virpi Kauppinen
050 490002
Iisalmi
siruliinun@gmail.com
webbi.meili.fi/siruliinun/index.htm


Kennel Shapiro´s
Heidi Santos Macias
Pennala
puh. 040-734 5650
heidi@shapiros.fi
www.shapiros.fi


SYYSPELLON CHIHUAHUAT
Katja Karkkulainen
0400 809922
Espoo
syyspellon@gmail.com
www.syyspellon.fi


TARUMÄEN
Eeva Aaltonen
Lahti
0445554440
eeva_aaltonen@phnet.fi


UNIROCK’S chihuahuat
Marjut Hakkarainen
Orimattila
woomie@hotmail.com
https://unirocks.kotisivukone.com/


VINZENTA TEMI CHIHUAHUAT
Irene Montvila
Tallinn
+372 506 1583
irene.montvila@mail.ee
http://www.vinzentatemikennel.com/


Kennel Young-King
Riina Turunen
Syvänniemi/Kuopio
040 579 0150
www.young-king.com


Ziraline’s
Satu Lång
Turku
p. 050-4310653
satu.lang@gmail.com
www.ziralines.fi


Kennel Zuippa’s
Sofia Kovalainen
Tampere / Pirkkala
puh. 040 4180705
sofia.kovalainen@gmail.com
www.zuippa.fi


VANILJAISEN CHIHUAHUAT
Tiina Joenperä
Lahela/Tuusula/Uusimaa
045-352 1881
vaniljaisen.kennel@gmail.com
vaniljaisen.weebly.com