Chihuahua ry

Chihuahuat

Kasvattajat

Kasvattajien laatikkomainokset (päivitetty 25.4.2021)

Rivimäärä on maksimissaan 6 riviä, jonka saa täyttää vapaamuotoisesti yhden kennelin ilmoituksella. Lisärivit maksavat 10 euroa/rivi, mutta silti yksi mainos saa koskea vain yhtä kenneliä. Laatikkomainos julkaistaan Chihuahua-lehdessä sekä tällä sivulla hintaan 40 €/kalenterivuosi.
Halutessasi laatikkomainoksen, toimi seuraavasti: Maksa 40 € yhdistyksen tilille Nordea FI89 1745 3000 0824 55, lähetä kuittikopio ja ilmoitukseen haluamasi teksti Chihuahua-lehden päätoimittajalle: paatoimittaja.chihuahuary@gmail.com


ALWAYS MINE CHIHUAHUAS
Heidi Vanhatapio
Rovaniemi
040-5362710
alwaysmine.fi
vanhahei@gmail.com


BLAEBERRY CHIHUAHUAT
Marja Salonen
Turku
puh.0442308839
masalone@gmail.com


BOLDMIAN CHIHUAHUAT
Mia Katajisto
Ilmajoki
puh. 050-4337652
boldmian@gmail.com
www.boldmian.com


CHILIBULLS CHIHUHUAT
Mia Sajalahti
Lahti
info@bulldoggi.fi
+358 400 3914 09
www.bulldoggi.fi


CINDROOS
Pirjo Kärkkäinen, Nurmes
Puh. 050 5360561
pirjo.t.karkkainen@gmail.com
cindroos.nettisivu.org
Facebook: Cindroos – kennel


DALIANA’S
Hannamari Kaskinen
Lahti
0403022033
hannamari.kaskinen@gmail.com
www.dalianas.com


DERIIJA CHIHUAHUAT
Janna Riikonen
Naantali
puh. 041 503 7578
deriija@hotmail.com
www.deriija.blogspot.fi


DIAMANTE BEBÉS chihuahuat
Seinäjoki
www.diamantebebes.com
Marianne Paulasaari
044 583 2783


EVERYPOT’S
Johanna Kangas
Oulu
040 5484 365
johanna@everypots.com
www.everypots.com


GINNEMON CHIHUAHUAT
Hanna-Mari Salmiheimo
Kuopio
puh. 044 541 5667
ginnemon@gmail.com


GROUSSIN CHIHUAHUAT
Anne Rantalainen
045 358 8080
Espoo
groussinkennel@gmail.com
www.kennelgroussin.com


KEIJUPUISTON CHIHUAHUAT
Tuula Tolvanen, Helsinki
045-3226000
keijupuisto1@gmail.com
www.chi-keijupuisto.com


KEKKAPÄÄN CHIHUAHUAT
Katariina Rautiala
Espoo
+358 440 346 000
katariina.rautiala@hotmail.com
www.kekkapaan.com


KIMBERLING’S CHIHUAHUAT
Leeni Ahola
Mikkeli
leenia@gmail.com
www.kimberlings.com


KINGDOM DREAM’S
Salla Sand
Tammela
Puh. 0443025821
kingdomdreams.chihut@gmail.com
www.kingdomdreams.sivustot.fi


KOIVUKOSKEN CHIHUAHUAT
Janika Koivu
Mäntsälä/Uusimaa
janika_koivu@hotmail.com
koivukosken.weebly.com


KOLUMBUS CHIHUAHUAT
Katri Rantanen
Nummela (Uusimaa)
puh. 040 8698667
etunimisukunimi@iki.fi
www.KolumbusChihuahuas.com


LOVELANE’S CHIHUAHUAT
Terhi Söderena
Haimoo, Vihti
p. 050 559 6525
lovelanes.chihuahuat@gmail.com
www.lovelanes.fi


LUNADERA CHIHUAHUAS
Enni Alanko
Seinäjoki
lunadera@hotmail.com
lunadera.wixsite.com/lunadera


KENNEL MAMAPAMA’s
Mari Malén
Joensuu
Puh. 0417985864
marielinam76@gmail.com


KENNEL MARJOY’S
Marjo ja Heikki Perälä
Askola
040 728 9497
040 551 1606
www.marjoys.com


MINIUNIQUE CHIHUAHUAT
Pirjo Väänänen
Joensuu
050 374 3431
pipa.vaananen@gmail.com
Facebook Miniunique Chihuahuat


MONKEYBONE CHIHUAHUAT
Linda Milvi
Helsinki
puh. 050 533 5944
linda.milvi@gmail.com
www.monkeybone.fi


NEDITTE´S
Mira Tiilikainen
Kangasala
040-5884645
mira.tiilikainen@elisanet.fi


NIGHT PEARL’S CHIHUAHUAS
Jenni Ukkola
Kannusjärvi (Hamina)
P. 050-3016332
kennel.nightpearls@gmail.com
www.nightpearls.fi


PRIMELINA CHIHUAHUAT
Elina Heinonen
Masku
Puh. 0400925025
primelina@gmail.com
www.primelina.com


RUTA DEL SOL CHIHUAHUAT
Jaana Vahter
jaana.chihu@gmail.com
+37251906109
www.rutadelsol.eu


KENNEL SAMLET
Tarja Pelttari & Jasmin Samaletdin
Turku, p. 040 523 6541
kennelsamlet@gmail.com


KENNEL SHAPIRO’S
Heidi Santos Macias
0407345650 heidi@shapiros.fi
Pennala www.shapiros.fi
Löydät meidät myös Facebookista
Kasvatusta vuodesta 2003


SIRULIINUN CHIHUAHUAT
Virpi Kauppinen, Iisalmi
siruliinun@meili.fi
puh. 050 490 0002
https://siruliinun.wixsite.com/siruliinun


SWEET PAOLA´S
Sari Harsi
Vantaa
sari.harsi@kolumbus.fi
Myös uroksia jalostukseen
Vuolasvirta palkinto nro 1168


SYYSPELLON CHIHUAHUAT
Katja Karkkulainen, Espoo
0400-809922
syyspellon@gmail.com
www syyspellon.fi
Facebook: Kennel Syyspellon


TARUMÄEN CHIHUAHUAT
Eeva Aaltonen
Lahti
0445554440
eeva_aaltonen@phnet.fi
facebook Tarumäen kennel


UNIROCK’S CHIHUAHUAT
Marjut Hakkarainen
Orimattila
woomie@hotmail.com
unirocks.kotisivukone.com


VINZENTA TEMI
Irene Montvila
Puh.+372 506 1583
irene.montvila@mail.ee
www.vinzentatemikennel.com
Löydät meidät myös Facebookista


YOUNG-KING
Riina Turunen
Kuopio
040579015
riina.turunen@kyea.com
www.young-king.com